Pani Monika (l.39) samotnie wychowuje dwie córki: Wiktorię (l.9) i Natalię (l.7).

Pierwszy mąż pani Moniki, tata Wiktorii, zginął w wypadku samochodowym. Był to bardzo ciężki czas dla rodziny, która oprócz starty bliskiej osoby musiała się zmagać z problemami fianasowymi. Po śmierci męża pani Monika została bez środków do życia.  Po jakimś czasie pani Monika poznała mężczyznę, z którym związała swoje życie. Czuła, że po ciężkich przeżyciach znów uśmiechnął się do niej los. Wkrótce na świecie pojawiła się Natalka.  I to wtedy sytuacja rodzinna zaczęła się zmieniać. Partner pani Moniki bardzo się zmienił. Zaczął ją mocno kontrolować. Ograniczał jej możliwości wyjścia z domu i tylko czasami pozwalał na krótkie spacery z dziećmi to parku. Zabierał i chował telefon, aby ograniczyć kontakty pani Moniki z koleżankami. Zabierał klucze do samochodu, który dodatkowo zabezpieczał blokadami przed uruchomieniem. Partner stawał się coraz bardziej agresywny, straszył i robił awantury z najmniejszych powodów. Mając pretensje do pani Moniki, przestawał odzywać się i ignorował nawet dzieci. Z czasem, pojawiła się też przemoc fizyczna. W domu wiele razy zjawiała się policja. Obecnie partner pani Moniki ma sądowy zakaz zbliżania się do niej.

Pani Monika od sześciu miesięcy mieszka w mieszkaniu zapewnionym jej przez organizację pomocową, ale może tam zostać tylko do lutego i będzie musiała się w najbliższym czasie wyprowadzić i znaleźć dla siebie i dzieci nowe miejsce. Bardzo martwi ją brak stabilizacji i stres wynikający z obecnej sytuacji. Dziewczynki tęsknią za spokojem i własnym domem. W sądzie w dalszym ciągu toczy się sprawa o pozwolenie na wizyty ojca i prawną opiekę nad dziećmi. Pani Monika jest też w trakcie legalizacji stałego pobytu.

Wiktoria jest dzieckiem autystycznym i początkowo została skierowana do specjalnej szkoły. Będąc w domu, pani Monika poświęciła córce wiele czasu. Pracowała nad jej rozwojem i edukacją i to przyniosło rezultaty. Mimo, że dziewczynka nie mówiła do prawie siódmego roku życia, teraz jest już w czwartej klasie regularnej szkoły z dodatkowym IEP planem. Młodsza córka, Natalia, chociaż urodziła się ze zwężeniem cieśni aorty i jako malutkie dziecko musiała przejść poważną operację chowa się dobrze i jest bardzo wesołą dziewczynką.

Mimo trudnej sytuacji, pani Monika nie poddaje się i traktuje ten okres jako przejściowy. Utrzymuje się ze sprzątania domów i planuje wynająć mieszkanie na początku roku. Pani Monika bardzo rozsądnie wydaje pieniądze, często zastanawiając się nad każdą potrzebą rodziny i skrupulatnie planuje domowy budżet. Mimo że jest zorganizowana i oszczędna, wydatki związane z przeprowadzką absolutne ja przerastają. Koszty związane z depozytem za wynajęcie, przeprowadzką, umeblowaniem mieszkania i wyposażeniem kuchni pozostają poza możliwościami rodziny.  Pani Monika obawia się również dużych wydatków sądowych. W przyszłości pani Monika planuje wrócić do szkoły, na kursy zawodowe, które pozwolą jej rodzinie na lepszy standard życia.

Do najważniejszych potrzeb pani Moniki i jej rodziny należy materac rozmiaru twin, stół i cztery krzesła do kuchni oraz wyposażenie kuchni (szklanki, sztućce, patelnia).

Zobacz pełną listę potrzeb rodziny.

Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę