Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Razem zmieniamy historie życia ludzie w potrzebie

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Organizacyjnie opiera się na pracy wolontariuszy i liderów regionów. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy i zaczęły sobie radzić.

SZLACHETNA PACZKA realizuje misję inspirowania ludzi do stawania się kimś, wygrywania swojego życia, bycia bardziej, stawania się bohaterem.

Zostań Wolontariuszem

Kto jest bohaterem w Paczce?

Rodziny w potrzebie

Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Szukamy ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Naszym ideałem jest dotarcie do rodziny w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie. Pomagamy innym, bo sami chcielibyśmy, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda.

Wolontariusz/SuperW

Wolontariat w SZLACHETNEJ PACZCE jest bardzo wymagający. Zaczyna się od starannej rekrutacji, następnie odbywają się szkolenia. A potem Wolontariusz wchodzi w życie ludzi, których dotknęła bieda czy tragedia. Walczy o nich, o zmianę w ich życiu. My pomagamy wolontariuszom w ich rozwoju. Co ciekawe, najczęściej trafiają do nas ludzie mocno zajęci. Bo czują, że czas spędzony na taką formę pomocy jest wartościowy i efektywny.

Darczyńcy

SZALCHETNA PACZKA to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. Żeby skompletować pomoc dla rodziny trzeba podjąć dość duży wysiłek. Ale tylko to, co jest prawdziwe i od serca daje nam satysfakcję. My staramy się, aby w darczyńcach była jak największa radość pomagania. Szukamy dobrych praktyk i je popularyzujemy. Dlatego wciąż rozwija się metodyka pracy nad „paczką”. I coraz więcej osób chce i lubi pomagać.

Jak działa Paczka?

Pomoc rodzinom przekazywana jest podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, który odbywa się co roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Paczki z pomocą materialną przygotowaną przez darczyńców przekazywane są rodzinom zakwalifikowanym do projektu przez wolontariuszy. To oni, jesienią każdego roku, docierają do rodzin i osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spotykają się z nimi w ich domach, przeprowadzają pogłębiony wywiad środowiskowy i podejmują decyzję o włączeniu (lub nie) danej rodziny do projektu.

Następnie wspólnie określają konkretne potrzeby, których zaspokojenie ma dać rodzinom szansę na trwałą poprawę sytuacji. Informacje o rodzinach, zawierające m.in. opis ich historii oraz listę potrzeb, trafiają do internetowej bazy rodzin.

Po zapoznaniu się z historiami i potrzebami rodzin, darczyńcy wybierają z niej konkretne rodziny, dla których deklarują przygotowanie paczek z pomocą materialną odpowiadającą wymienionym potrzebom. Podczas Finału Szlachetnej Paczki darczyńcy dostarczają paczki do specjalnie na tę okoliczność przygotowanych magazynów, skąd wolontariusze przewożą je do wskazanych rodzin. A w czasie dostarczenia dochodzi do wyjątkowych momentów i wzruszeń.

Szlachetna Paczka w pigułce

  • Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Nie pomagamy tylko dlatego, że ktoś krzyczy.
  • Pomagamy mądrze. Mądra pomoc to taka, dzięki której ludzie sami radzą sobie w życiu. Głupia prowadzi do tego, że ludziom się nie chce.
  • Nie może być tak, że im więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Chcemy, aby wszyscy sobie radzili w życiu.
  • Mentalność wędkarza. Mówi się, że nie ryba, ale wędka. Ale jeśli ktoś nie ma mentalności wędkarza, to sprzeda wędkę i kupi ryby. Jeśli ktoś ma mentalność wędkarza, to weźmie kij i złowi rybę. Zawsze sobie poradzi w życiu.
  • Wszystkie projekty SZLACHETNEJ PACZKI oparte są na pracy na mentalności. To jest zmiana trwała. Chcemy, aby ludzie sami radzili sobie w życiu.
  • Chcemy uczyć ludzi jak zarabiać więcej. Jeśli wszyscy będą dobrze zarabiali, nie będzie biedy. To jest nasz ideał.
  • Lubię ludzi. Nie mówimy o tym, co czujemy. Wydobywamy z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Naszą misją jest służyć ludziom w ich rozwoju: ubogim, wolontariuszom i darczyńcom.

Komu pomaga

SZLACHETNA PACZKA

ŻYJĄCYM W SKRAJNEJ BIEDZIE

DZIECIOM Z UBOGICH RODZIN

NIEPEŁNOSPRAWNYM

DOŚWIADCZONYM PRZEZ LOS

WALCZĄCYM O SAMODZIELNOŚĆ

PRZEWLEKLE CHORYM

SAMOTNYM RODZICOM W TRUDNEJ SYTUACJI

OSOBOM STARSZYM I SAMOTNYM

Zostań Darczyńcą dla potrzebującej rodziny i razem z nami zmieniaj świat na lepsze!

Wybierz rejon, w którym chcesz pomagać i zapoznaj się z historiami rodzin. Wybierz rodzinę, dla której chcesz przygotować dedykowaną pomoc i skontaktuj z Liderem Rejonu, który udzieli Ci więcej informacji. W dzień finału, 10 grudnia 2022 roku przywieź przygotowany przez Ciebie prezent do magazynu należącego do rejonu, który wybrałeś.

Rejon nr 1 LOMBARD

Zuzanna Jabłoński Adres magazynu: Parafia Miłosierdzia Bożego w Lombard 21w411 Sunset Ave, Lombard, IL 60148

Zuzanna Jabłoński

zuzajablonski@springfoundation.org 847-809-7119  
ZOBACZ RODZINY Z TEGO REJONU

Rejon nr 2 CHICAGO

joanna zieba - Real Estate Agent in Des Plaines, IL - Reviews | Zillow Adres magazynu: Jezuicki Ośrodek Milenijny 5835 W. Irving Park Rd. Chicago, IL 60634

Joanna Zięba

joanna.zieba@springfoundation.org 708-651-2098  
ZOBACZ RODZINY Z TEGO REJONU

Rejon nr 3 POŁUDNIE

Adres magazynu: Siedziba firmy KWA, Inc 650 E 107th St, #110
Bolingbrook, Il 60440

Magdalena Cicha

magdalena.cicha@springfoundation.org 630-631-4179  
ZOBACZ RODZINY Z TEGO REJONU