Zuzia (l. 32) już od siedmiu lat, od czasu tragicznego wypadku na skutek którego została sparaliżowana, jest przykuta do łóżka.

Pomimo intensywnej rehabilitacji, którą przeszła po wypadku jej stan jest bardzo poważny i nawet odddychanie wspomagane jest aparaturą. Zuzia nie może samodzielnie funkcjonować i pomoc jest dla niej niezbędna. Po wypadku do Zuzi przyleciała z Polski jej mama, która przez cały okres rehabilitacji mieszkała z nią w ośrodku służąc pomocą, a po opuszczeniu ośrodka, dzięki ludziom dobrej woli, wprowadziła się razem z córką do malutkiego domku, gdzie do dziś otacza Zuzię bezustanną opieką. Pani Zenobia z wykształcenia jest pielęgniarką i cały czas spędza u boku córki dbając o nią i pomagając jej w podstawowych czynnościach. Zuzia nie mogła liczyć na męża. Gdy okazało się, że będzie potrzebować opieki, mąż kobiety wystąpił o rozwód. W wyniku rozwodu Zuzia straciła dom, który dzieliła z mężem. Dziś jedyną jej opoką jest mama, która z oddaniem wspiera swoją córkę. Opieka nad tak chorą osobą to ciężka praca a każdy tydzień przynosi nowe wyzwania. Po ostatnim pobycie w szpitalu Zuzia dostała odleżyn. Stan jest poważny, kwalifikujący się do przeszczepu skóry. Oprócz problemów medycznych Zuzia i pani Zenia zmagają się także z kłopotami finansowymi. Pan Zenia otrzymuje $1300 miesięcznie za opiekę nad córką a Zuzia pobiera niewielką rentę inwalidzką. To jedyne dochody rodziny, które często nie wystarczają na pokrycie podstawowych potrzeb.

Zuzia pomimo sowjego stanu jest bardzo dzielną osobą z wielką wolą życia i bystrym umysłem. Mimo swojej kondycji fizycznej jakiś czas temu, gdy jescze przebywała w ośrodku rehebilitacyjnym, udało się jej zdać egzamin na obywatelstwo. Egzaminator z Urzędu Imigracyjnego przyjechał do Zuzi do ośrodka. W jej pokoiku odbyła się również ceremonia zaprzysiężenia Zuzi jako obywatela Stanów Zjednoczonych. Było to niezwykłe wydarzenie. Pomimo ciężkiej sytuacji i wszelkich przeciwności panie nie poddają się i chcą walczyć o życie Zuzi.

Najważniejszymi potrzebami rodziny są podkłady na materac, żywność i środki czystości.

   

Zobacz pełną listę potrzeb rodziny.

 

Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę