Pani Agata (l. 49) wychowuje samotnie trójkę dzieci: Nikodema (l. 20), Magdę (l. 14) i Davida (l. 16).

Pani Agata i jej mąż przez ponad dwadzieścia lat razem szli przez życie dzieląc radości i smutki, i ciesząc się swoim życiem rodzinnym. Mąż pani Agaty był operatorem maszyn specjalistycznych CNC a pani Agata wychowywała dzieci. Rok temu, w październiku 2021 roku, pan Henryk trafił do szpitala z komplikacjami spowodowanymi zarażeniem się wirusem COVID. Początkowo jego leczenie przebiegało dobrze, ale po pewnym czasie stan mężczyzny bardzo się pogorszył i pojawiły się poważne trudności z oddychaniem. Ze względu na ograniczenia covidowe, pani Agata nie mogła nawet odwiedzić męża, a końcem października ze szpitala nadeszła dramatyczna wiadomość – pan Henryk zmarł, jego organizm nie poradził sobie ze wstrząsem septycznym. Odejście męża i taty było dla rodziny prawdziwą tragedią. Pan Henryk zawsze energiczny, wysportowany i pełen wigoru był dla żony oraz dzieci podporą w każdej sytuacji.

Strata ukochanej osoby jest ogromną traumą i ciosem trudnym do zniesienia. Rodzina nie tylko musi zmierzyć się z niewyobrażalnym bólem, ale też stawić czoła innym życiowym wyzwaniom. Pan Henryk był jedynym żywicielem rodziny, kiedy żył niczego rodzinie nie brakowało. Teraz bliscy muszą zorganizować swoje życie na nowo. Kiedy wolonatriusze Szlachetnej Paczki trafili do rodziny w zeszłym roku, było to tuż po pogrzebie pana Henryka. Pani Agacie ciężko było nawet wyobrazić sobie jak dalej żyć bez męża. Jednak pomimo tragedii, która ją dotknęła, nigdy nie poddała się. Wiedziała, że musi stanąć na nogi i otoczyć troską swoje dzieci. Pani Agata jest pracowita i podejmuje się różnych prac by zarobić na utrzymanie rodziny. Pracuje też jako pomoc nauczyciela w polskiej szkole. Stara się zapewnić swoim dzieciom godny byt. Nie jest to łatwe, rodzina nadal zmaga się z ciężką sytuacją finansową, gdyż zarobki pani Agaty często nie pozwalają na pokrycie wszystkich kosztów życia. Rodzina potrzebuje czasu by zaadoptować się w nowej dla nich rzeczywistości i każda pomoc jest dla nich nieoceniona.

Panią Agatę wspierają dzieci. Nikodem studiuje i pracuje part-time, by wspomóc domowy budżet. Młodsze dzieci również dobrze się uczą i rozwijają swoje zdolności sportowe. Magda lubi biegać a David grać w piłkę. Dzieci są ze soba zżyte i razem starają się pokonywać przeciwności.

Obecnie największymi potrzebami rodziny są odzież i obuwie, żywność i środki czystości oraz kołdry i pościel.

   

Zobacz pełną listę potrzeb rodziny.

 

Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę