NASZE PROJEKTY-old

Nasze projekty

Szlachetna Paczka

powstała w 2001 roku w Polsce a jej twórcą jest ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek. To projekt społeczny, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, które chcą to zmienić. Wbrew pozorom, Szlachetna Paczka nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają ludziom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin, dokładnie analizują ich sytuację, indywidualne potrzeby i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. W ciągu dwóch edycji Szlachetnej Paczki w USA pomogliśmy 49 rodzinom.

Szlachetna Paczka
Lucyna Gavrylyuk lucyna.gavrylyuk@springfoundation.org (847)404-0309

Uroczystość pełna miłości

Kochajcie tak jak my kochamy – chcemy, by tym hasłem organizatorzy zachęcali swoich gości do zaangażowania w pomoc słabszym i potrzebującym. Ideą projektu jest przekazywanie środków, które goście wydarzenia wydaliby na kwiaty a gospodarze uroczystości na symboliczne podarki, na rozwój projektów społecznych Spring Foundation a w szczególności Szlachetnej Paczki. Kwotą, którą miałbyś przeznaczyć na zakup party favors dla swoich gości wspomóż akcję Szlachetna Paczka a gość znajdzie na swoim miejscu przygotowaną informację na temat Fundacji i projektu. Zaproponuj też swoim gością, by zamiast kwiatów uczcili Twoją uroczystość takim samym gestem. Dzięki temu włączycie Waszych gości w dzieło mądrej pomocy, a sami podzielicie się swoją miłością! Dzięki projektowi Uroczystość Pełna Miłości możesz uczynić ślub, bridal shower, baby shower, chrzest, pierwszą komunię, rocznicę ślubu a nawet urodziny jeszcze bardziej wyjątkowym wydarzeniem.

Ślub Pełen Miłości
Joanna Niemczyk joanna.niemczyk@springfoundation.org (708) 655-3760

Inwestor społeczny

to program który powstał z myślą o przedsiębiorcach, właścicielach firm i organizacjach zrzeszających ludzi biznesu, którzy widzą potrzebę rozwoju odpowiedzialności społecznej, chcą zaakcentować swoje lokalne zaangażowanie i wykorzystywać swoje zasoby do pomocy potrzebującym. Inwestor Społeczny wnosi wkład w rozwój lokalnej społeczności, wspiera finansowo działania wolontariuszy Szlachetnej Paczki w wybranym rejonie i ma możliwość razem z nimi zaangażować się w lokalną pomoc. Może również brać udział w wydarzeniach i działaniach organizowanych przez Spring. Zyskuje na tym nie tylko wizerunkowo i biznesowo (CSR), ale też może zintegrować swój zespół wokół szlachetnej idei. I podkreśla swój wpływ – nie tylko biznesowy!

INWESTOR
SPOŁECZNY
Kinga Pindera-Kuczek kinga.pindera-kuczek@springfoundation.org (773) 727-2920
Zostań Wolontariuszem