Rejon Jezuici Chicago

Witaj!

Cieszymy się, że razem z Nami chcesz zmieniać świat na lepsze! Dla rodziny, wiadomość, że znalazł się Darczyńca jest sygnałem: “Jesteście dla nas ważni”. Nie czekaj, dołącz do nas,JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO!   Polonia pomaga Polonii – jak to działa? Najpierw zapoznaj się z historiami rodzin w tym rejonie. Gdy wybierzesz rodzinę, której chcesz pomóc, koniecznie wypełnij formularz znajdujący się pod opisem rodziny. W formularzu poprosimy Cię o podanie Twojego maila – otrzymasz na niego szczegółową listę potrzeb wybranej przez Ciebie rodziny.   Poznaj historie rodzin w tym rejonie:
 

Rodzina J012

Pani Magda (l. 47), pan Krzysztof (l. 53) wychowują czwórkę dzieci: Sarę (l. 14), Michała i Jasia (l. 5) oraz Marka (22 miesiące). Największym problemem rodziny jest postępująca choroba pana Krzysztofa, który cierpi na cukrzycę. Ponieważ rodzina nie posiada ubezpieczenia zdrowotnego, chory nie ma możliwości podjęcia leczenia a wobec braku nawet najbardziej elementarnej pomocy medycznej, choćby insuliny. Ta przewlekła choroba powoduje spustoszenie w organizmie mężczyzny i przyczynia się do wielu innych problemów zdrowotnych i prowadzi do powikłań. Pan Krzysztof traci czucie w rękach i nogach, coraz słabiej widzi, a gojenie się nawet małych ran staje się bardzo długie i uciążliwe. Wszystkie zarobione pieniądze pan Krzysztof przeznacza na utrzymanie rodziny i nie starcza już funduszy na podjęcie leczenia. Jedyną metodą powstrzymania postępu choroby jest dieta, jaką stosuje. Pan Krzysztof pracuje jako malarz ale ciągłe powikłania przewlekłej choroby często doprowadzają do braku pracy, a co za tym idzie – braku zarobków. Mimo tego, pan Krzysztof stara się pracować ile sił. Wiosną i latem bierze wszystkie możliwe zlecenia, by poprawić sytuację finansową swojej rodziny. Ponieważ często pracuje na zewnątrz, zima to czas, kiedy ze względów pogodowych i zdrowotnych pracy jest zdecydowanie mniej. Wtedy sytuacja rodziny staje się krytyczna.

Najważniejszymi potrzebami rodziny jest: odzież i obuwie, żywność i środki czystości, kołdry i pościel.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina J001

Pani Monika (73 l.) i jej wieloletni partner, Pan Jarosław (83 l.) przybyli do USA około 30 lat temu.

Celem ich podróży była potrzeba stworzenia lepszych warunków finansowych dla siebie i ich dorosłym dzieciom w Polsce. Przez lata Pani Monika i Pan Jarosław zajmowali się sprzątaniem domów jednorodzinnych, biur, banków i gabinetów lekarskich. Poczynione oszczędności regularnie wysyłali dzieciom na budowę domu, zakup samochodu czy kształcenie wnuków.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina J002

Pan Michał (43 lata) i jego Tato (73 lata) przybyli do USA w połowie lat 90 ubiegłego wieku.

Przyjazd ich związany był z zakwalifikowaniem Pana Michała na leczenie w klinice na Florydzie. Pan Michał uległ wypadkowi samochodowemu co spowodowało całkowity paraliż nóg i przykurcz górnych kończyn.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina J003

Pani Sylwia (41 l.) jest samotną mamą wychowującą pięcioro dzieci: Daniel (17 l.), Alexandra (14 l.), Steven (12 l.), David (10 l.) i Kamila (4 l.).

Pani Sylwia jest osobą bardzo pogodną, ale jednocześnie bardzo skrytą. Przez 18 lat była w związku małżeńskim z osobą, która stosowała wobec niej i ich dzieci przemoc domową, zarówno fizyczną jak i psychiczną. Rok temu zdecydowała zakończyć ten związek i wniosła sprawę o rozwód. Mąż pani Sylwii nie kontaktuje się z dziećmi oraz nie płaci alimentów.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina J004

Pani Anna (48 l.) i Pan Piotr (50 l.) to kochające małżeństwo z 25-letnim stażem. Wychowują ośmioro dzieci: Łukasz (22 l.), Patryk (18 l.) Justyna (16 l.), Kamila (14 l.), Emilia (11 l.), David (8 l.), Alicja (6 l.) i Jonatana (3 l.).

Dzieci pani Ani i pana Piotra to ich największe skarby, którym poświęcają całe swoje życie. Jednak wychowanie ośmiorga dzieci wymaga wiele czasu i zaangażowania, dlatego pani Ania nie pracuje zawodowo. Jedynym żywicielem rodziny jest pan Piotr, który pracuje w fabryce na pełnym etacie.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina J005

Pani Karolina (43 lata) samotnie wychowuje dwójkę dzieci: córka Anna (24 lata), syn Janusz (7 lat). Pani Karolina po ciężkich przejsciach rodzinnych w Polsce wyjechała do USA. Od 3 lat próbuje zacząć życie od nowa w nowym znanym tylko z filmów kraju. Były mąż pani Karoliny nie płaci alimentów i nie jest obecny w życiu dzieci. Pani Karolina lubi gotować, a przede wszystkim piec dobre ciasta i torty. Jako największe potrzeby Pani Karolina wymieniła kurtki na zimę, jedzenie oraz środki czystości.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina J006

Pani Ewa (34 l.) jest samotną mamą trójki dzieci: Krzysia (14 l.), Davida (10 l.) i Martynki (8 l.) Pani Ewa jest osobą bardzo sympatyczną. Z uśmiechem na twarzy opowiada nam o swoim niełatwym życiu. Ma troje dzieci, które wychowuje samotnie. Wśród najważniejszych potrzeb Pani Ewa wymienia ubrania i buty dla dzieci, komplety pościeli do spania oraz środki czystości.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina J007

Pani Agnieszka (44 lata) samotnie wychowuje 3 dzieci: Patricka (21l.), Matthew (17l.) oraz Victorię (15l.). Jej życie uległo zmianie, gdy 10 lat temu po odejściu męża została sama. Od tamtej pory dzielnie walczyła z przeciwnościami losu i bez pomocy ze strony byłego małżonka, samodzielnie utrzymywała całą czwórkę. Do głównych potrzeb rodziny należą: kurtki i obuwie zimowe dla dzieci, jedzenie oraz środki czystości, pościel.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina J008

Pani Małgosia (lat 52) samotnie wychowuje trójkę dzieci: Magdalenę (lat 19), Aleksandra (lat 16) i Martynę (lat 12). Dwa lata temu po długoletniej i kosztownej walce, główny żywiciel rodziny, maż Pani Małgosi przegrał walkę z rakiem. Najważniejsze potrzeby jakie wymieniła Pani Małgosia to pościel, odzież i ręczniki.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina J009

Pani Klaudia (43 lata) od 2015 roku jest samotną matką wychowującą trójkę dzieci, 12-letniego Adama, 10-letniego Krzysztofa i pięcioletnią Paulinkę. Od lipca, kiedy mama Pani Klaudii wyjechała do Polski a sąsiadka nie mogła już dłużej zostawać z najmłodszą Paulinką, pani Klaudia była zmuszona do zaprzestania pracy. Wysokość alimentów w kwocie $960 miesięcznie plus dorywcze prace jakie pani Klaudia wykonuje nie pozwalają na pokrycie wszystkich kosztów utrzymania czteroosobowej rodziny. Najważniejsze potrzeby Rodziny to : kołdry zimowe, koce i ciepłe swetry dla dzieci

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina J010

Pan Kazimierz (lat 60) pochodzi z zamojszczyzny z bardzo ubogiej rodziny. Jest osobą samotną. Ukończył szkołę ogrodniczą i jest zamiłowanym ogrodnikiem. Pracował w fabryce, lecz w roku 1999 zachorował na raka gardła i strun głosowych na skutek czego przeszedł bardzo skomplikowaną operację. Po operacji, pan Kazimierz pracował dorywczo sprzątając, jednak dwa lata temu złamał nogę w skutek czego nie mógł już pracować fizycznie. Obecnie boryka się z bólami szyi i kręgosłupa, a po przebytej operacji raka krtani ma problemy z mówieniem i jedzeniem. Największymi potrzebami pana Kazimierza jest żywność, odzież i mała lodówka.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

 

Rodzina J011

Pani Katarzyna (31 l.) mieszka z synem Bartkiem (8 l.) w małym mieszkanku – studio. Bartuś od urodzenia choruje i zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi spowodowanymi chorobą. Chłopczyk cierpi na wrodzony zespół Rubinsteina-Taybiego, objawiający się występowaniem wielu problemów natury fizycznej i intelektualnej uniemożliwiającymi samodzielne funkcjonowanie. Największymi potrzebami rodziny są: środki czystości, odkurzacz piorący oraz artykuły szkolne oraz odzież.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina J013

Pani Genowefa(73) to prze urocza starsza pani. Od samego progu wita ciepłym i serdecznym uśmiechem. Do każdego zwraca się per “Skarbie”czym łatwo zdobywa sympatie. Cukrzyca, na którą choruje od wielu lat sprawia nie małe trudności naszej bohaterce. Zwykłe wyjście na zakupy, czy wyjście do kościoła są dla Pani Genowefy nie lada wyzwaniem. Pani Genowefie trudno jest wybrać produkty oraz sporządzić posiłki zalecane przy jej chorobie. Pani Genowefa utrzymuje się ze skromnej emerytury w wysokości $460 na miesiąc, po odliczeniu kosztów mieszkania i po dopłaty do lekarstw, pozostaje jej na życie $220. Bardzo nieśmiało prosi o ciepłą kurtke, buty na zimę i odkurzacz. Pani Genowefa wspomina również o specjalistycznych butach dla cukrzyków, co uchroniło by jej stopy przed urazami.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina J014

Pani Maria (36 lat) samotnie wychowuje dwójkę dzieci, Jasia (11 lat) i Marka (6 lat). 6 miesięcy temu ojciec dzieci wyprowadził się i przestał wspierać rodzine finansowo. Obecnie rodzina mieszka w bardzo małym i ciemnym „basement’cie.” Pani Maria chciałaby odłożyć wystarczająco pieniędzy by wynająć trochę lepsze mieszkanie. Aby utrzymać siebie i rodzinę bardzo dużo pracuje i nie ma prawie wcale czasu na to by spędzić go z dziećmi. Obecnie  wykonuje 3 różne prace – sprząta, opiekuje się starszą panią i dwa razy w tygodniu niepełnosprawnym chłopcem. Jako największe potrzeby rodziny pani Maria nieśmiało wymieniła zimową odzież i obuwie, żywność oraz ciepłe kołdry. Wszystko to ułatwi rodzinie przetrwać zimę oraz odciąży panią Marie.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina J015

Pani Agnieszka (l. 44) i pan Mariusz (l. 45) razem z szóstką swoich pociech tworzą kochającą się rodzinę. Najstarsza córka Klaudia (l. 23) ukończyła specjalne liceum dla dzieci z problemami zdrowotnymi, syn Dawid (l. 18) w tym roku również stał się absolwentem szkoły średniej. Obecnie czeka na przyjęcie na wybrany kierunek na studia i pracuje z tatą na cały etat. Córka Joanna (l. 18) uczęszcza do ostatniej klasy liceum a Zosia (l. 10) jest uczennicą piątej klasy szkoły podstawowej. Dwóch najmłodszych synów, Filip (l. 7) i Julian (l. 4) pozostają w domu pod ciągłą opieka mamy.

20 lat temu pani Agnieszka i pan Mariusz przylecieli do Stanów Zjednoczonych, gdyż tutaj poddawana była leczeniu, cierpiąca na asymetrię twarzy i czaszki, Klaudia. Osiem miesięcy po narodzinach Filipka, rodzice zauważyli zmiany w napięciu mięśni nóżek dziecka. Po dwóch latach diagnostyki rozpoznano u chłopca rdzeniowy zanik mięśni. Niedługo potem pani Agnieszka zaszła w ciążę. Tym razem wykonano badania genetyczne, które wykazały, że rodzice są nosicielami choroby genetycznej. Najmłodszy syn Julian również urodził się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Jako największe potrzeby rodziny pani Maria nieśmiało wymieniła zimową odzież i obuwie, żywność oraz ciepłe kołdry. Wszystko to ułatwi rodzinie przetrwać zimę oraz odciąży panią Marie.  

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….