Rejon Chicago

Witaj!

Cieszymy się, że razem z Nami chcesz zmieniać świat na lepsze! Dla rodziny, wiadomość, że znalazł się Darczyńca jest sygnałem: “Jesteście dla nas ważni”. Nie czekaj, dołącz do nas,JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO!   Polonia pomaga Polonii – jak to działa? Najpierw zapoznaj się z historiami rodzin w tym rejonie. Gdy wybierzesz rodzinę, której chcesz pomóc, koniecznie wypełnij formularz znajdujący się pod opisem rodziny. W formularzu poprosimy Cię o podanie Twojego maila – otrzymasz na niego szczegółową listę potrzeb wybranej przez Ciebie rodziny.   Poznaj historie rodzin w tym rejonie:

Rodzina CH001 – Ta rodzina ma juz Darczynce

Pani Daria (l.45) samotnie wychowuje trójkę dzieci: Agatę (l.15), Anię (l.14) oraz Pawła (l.11). Pani Daria i jej rodzina prowadzili normalne życie. Mąż Pani Darii, Andrzej, pracował jako elektryk, podczas gdy Pani Daria zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Z czasem sytuacja w domu i rodzinie zaczęła ulegać zmianie. Mąż pani Darii przez kilka lat znęcał się nad nią i nad dziećmi psychicznie. Chcąc ratować siebie i dzieci Pani Daria podjęła trudną decyzję i postanowiła opuścić dom zostawiając dobytek całego życia.

Rodzina CH002 – Ta rodzina ma juz Darczynce

Pani Lucyna (47 l.) jest mamą samotnie wychowującą dwójkę dzieci: Szymona (12 l.) i Gabrielę (9 l.). Pani Lucyna musiała opuścić swój dom, który kiedyś dzieliła z mężem, z powodu przemocy oraz reakcji pedagogów w szkole na istniejącą wówczas tam sytuację. Wychodząc rano ze swojego domu, Pani Lucyna nie sądziła, że już do niego na długi czas nie wróci. Bez środków do życia, większości dokumentów oraz bez rzeczy codziennego użytku trafiła wraz z dziećmi do schroniska. Obecnie Pani Lucyna pracuje dorywczo, ale chce znaleźć stałą, lepszą pracę, taką którą będzie mogła pogodzić z opieką nad dziećmi (aby mogla rano odwieźć swoje pociechy do szkoły i po skończeniu zajęć zdążyć je odebrać). Znalezienie pracy utrudnia jej w znacznym stopniu uszczerbek na zdrowiu jakim jest niedosłuch, pani Lucyna nosi aparat słuchowy, który jest jednak dość stary, a na nowy jej nie stać.

Rodzina CH003 – Ta rodzina ma juz Darczynce

Pani Anna (l. 59) do USA przyleciała 27 lat temu, wraz z 10-letnim wtedy synem.  Przez te wszystkie lata pani Anna samotnie wychowywała syna. Mąż Pani Anny nigdy nie interesował się dzieckiem, a co za tym idzie, nie pomagał finansowo w wychowywaniu chłopca. Pani Anna nie chce myślami wracać do tego okresu mówiąc, że to już odległa przeszłość o której nie chce pamiętać. Pani Anna przez wiele lat radziła sobie całkiem dobrze. Pracowała w sklepie spożywczym, później w drukarni oraz dorywczo sprzątała. Niestety 10 lat temu życie Pani Ani zmieniło się całkowicie, gdyż zachorowała na stwardnienie rozsiane (SM). Choroba spowodowała utratę pracy, a tym samym pozbawiła ją środków do życia.

Rodzina CH004- Ta rodzina ma juz Darczynce

Pani Weronika (l. 62) 15 lat temu zdecydowała się sama przylecieć do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze będąc w Polsce, spotkała ją wielka tragedia. Jej ukochany mąż zginął w wypadku samochodowym 5 lat po ślubie. Została wtedy sama, wraz z 3-letnim synkiem. Cały trud wychowania i utrzymania syna spoczywał na barkach pani Weroniki. Kiedy jej syn dorósł i zaczął studiować, zdecydowała się wyjechać do USA, by wspomagać go finansowo. Od początku pobytu bardzo ciężko pracowała sprzątając domy. Wieczorami dorabiała szyjąc na maszynie, szydełkując i robiąc na drutach. Dzięki ciężkiej pracy mogła się utrzymać i pomóc wykształcić syna. 12 lat temu zaczęły się pierwsze problemy zdrowotne pani Weroniki, a 5 lat temu usłyszała najgorszą diagnozę – nowotwór złośliwy.

Rodzina CH005

Pani Sylwia, (l. 37) oraz jej córki, Karolina (l. 16) i Kasia (l. 9) w ostatnim czasie doświadczyły ogromnej tragedii, jaką była śmierć ich męża i taty. Odejście tak bliskiej osoby, kochającego męża, który dla całej rodziny był autorytetem, ostoją i pomocnym ramieniem sprawiło, że cały świat pani Sylwii rozsypał się na kawałki. Jest ona w bardzo ciężkim stanie psychicznym i nie może otrząsnąć się po tej stracie. Dziewczynki również nie mogą pogodzić się z tym, że ich tatusia, z którym były tak blisko związane, nie ma już wśród nich. Cała rodzina bardzo przeżywa tą sytuację i nie może odnaleźć się w nowej, nierealnej dla nich rzeczywistości. Czytaj wiecej…

Rodzina CH006 – Ta rodzina ma juz Darczynce

Pani Małgorzata (l. 41) jest mamą samotnie wychowującą trójkę dzieci: Mateusza (l. 11), Grzegorza (l. 9) i Marcina (l. 7). Życie rodziny nie jest łatwe. Mąż pani Małgorzaty od lata zmaga się z alkoholizmem a jego uzależnienie sprawiało, że sytuacja w domu była bardzo trudna. Pani Małgorzata i jej synowie doświadczali ciągłej przemocy fizycznej i psychicznej ze strony swojego męża i ojca. Codzienne życie w lęku bardzo negatywnie odbijało się na chłopcach, w związku z tym aby ich chronić pani Małgorzata musiała musiała opuścić dom i zamieszkać wraz ze swoimi dziećmi w schronisku. Będąc wdzięczną za tymczasowy, bezpieczny dach nad głową, pani Małgorzata zbiera siły aby móc za jakiś czas samodzielnie stworzyć na nowo szczęśliwy dom dla dzieci.

Rodzina CH007 – Ta rodzina ma juz Darczynce

Pan Jan ( l. 78) i Pani Zosia (l. 70) przyjechali do Stanów prawie 30 lat temu. Pan Jan był zatrudniony jako pracownik budowlany, ciężko pracował, ale jego zarobki pozwalały małżeństwu na godne życie. Wszystko zmieniło się, gdy pojawiły się problemy zdrowotne. Najpierw pan Jan zachorował na raka jelita grubego. Po intensywnym i długim leczeniu nastąpiła remisja. Gdy wydawało się, że wszystko zmierza ku dobremu, na rodzinę spadł kolejny cios – tym razem u pani Zosi zdiagnozowano złośliwego nowotwora piersi, który dał przerzuty na kości. Od tego czasu życie rodziny diametralnie się zmieniło. Wyczerpujace leczenie, operacje, chemioterpapia i naświetlania pozwoliły na chwilowe zatrzymanie rozwoju choroby, ale ostatnie badania wskazują że rak prawdopodobnie znów powrócił.