Rejon Lombard

Witaj!

Cieszymy się, że razem z Nami chcesz zmieniać świat na lepsze! Dla rodziny, wiadomość, że znalazł się Darczyńca jest sygnałem: “Jesteście dla nas ważni”. Nie czekaj, dołącz do nas,JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO! Polonia pomaga Polonii – jak to działa? Najpierw zapoznaj się z historiami rodzin w tym rejonie. Gdy wybierzesz rodzinę, której chcesz pomóc, koniecznie wypełnij formularz znajdujący się pod opisem rodziny. W formularzu poprosimy Cię o podanie Twojego maila – otrzymasz na niego szczegółową listę potrzeb wybranej przez Ciebie rodziny. Poznaj historie rodzin w tym rejonie:

Rodzina  L001 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę.

Pani Teresa (l. 75) jest miłą, symaptyczną panią, którą życie bardzo doświadczyło. Pani Teresa całe życie ciężko pracowała sprzątając domy a popłudniami pracując w firmie wysyłkowej wykonując obowiązki biurowe. Jej życie było ustabilizowane i dobrze ułożone. Jednakże problemy zdrowotne sprawiły, że spokojne życie pani Teresy dobiegło końca. 13 lat temu pani Teresa doznała zawału, po którym musiała przeszejść poważną operację na serce. To sprawiło, że nie mogła już tak ciężko pracować, więc jej sytuacja finansowa bardzo się pogorszyła…  

Rodzina L002 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę.

Pani Monika (l. 40) i pan Andrzej (l. 50) tworzą kochającą się rodzinę dla swoich ośmiu pociech: Kasi (l. 13), Asi (l. 11), Mirka (l. 10), Jaśka (l. 8), Zosi (l. 6), Kacpra (l. 5), Mili (l. 3) i Julci (l. 2). Pani Monika poświęca swój czas i energię na wychowanie dzieci. Pan Andrzej jest jedynym żywicielem rodziny. Przez lata rodzina dawała sobie radę, żyli bardzo skromnie, ale godnie, dzielnie stawiając czoła przeciwnościom losu. Niestety w tym roku pan Andrzej stracił pracę, a zasiłek, który otrzymywał stanowił tylko część jego stałych zarobków. Jednakże pan Andrzej nie poddał się i gdy nie mógł znaleźć pracy w zawodzie, postanowił rozwinąć własną działalność. Niestety początki bywają trudne i pan Andrzej nie zarabia jeszcze na miarę swoich możliwości.

Rodzina L003 – Ta rodzina ma juz Darczynce

Państwo Krzysztof (l. 52) i Anna (l. 28) wychowują trójkę małych dzieci: Emmę (l. 1), Natalię (l. 5) i Darka (l. 7). Pan Krzysztof przez 22 lata pracował jako malarz. Zarobki nigdy nie były duże, ale starczały na zaspokojenie potrzeb rodziny i godne życie. Dwa lata temu firma, w której przez lata pracował pan Krzysztof zamknęła się nagle i właściwie z dnia na dzień został on bez pracy. Pan Krzysztof próbował poradzić sobie w tej sytuacji podejmując różne prace na zlecenie, ale z powodów zdrowotnych i problemów z kręgosłupem nie jest w satnie wykonywać bardzo ciężkiej pracy fizycznej.

Rodzina L004 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę.

Pani Barbara (47 l.) po śmierci męża samotnie wychowuje troje dzieci: Piotra (14 l.), Patryka (14 l.) i Pawła (14 l. Mąż pani Barbary, pan Tadeusz pracował przez lata jako kierowca, a pensja jego i pani Barbary zaspokajały potrzeby całej rodziny. Niestety parę miesięcy temu na rodzinę spadł ogromny cios. W czerwcu bieżącego roku pani Barbara i pan Tadeusz zachorowali na ostrą chorobę zakaźną układu oddechowego wywołaną zakażeniem wirusem SARS-Cov-2. Pani Barbarze udało się wyzdrowieć. Pomimo szybkiej interwencji lekarskiej pan Tadeusz zmarł z powodu zapalenia płuc wywołanego koronawirusem. Po śmierci pana Tadeusza życie rodziny legło w gruzach.

Rodzina L005 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę.

Pani Ela (l. 56), to przemiła i sympatyczna kobieta. Jeszcze do niedawna wiodła spokojne życie. Wraz z przyjaciółką prowadziły firmę sprzątającą biura, dodatkowo też sprzątała domki. Wówczas to pani Ela pomagała innym. Niestety, w styczniu 2019 roku mąż pani Eli zachorował. Diagnoza była bezlitosna – rak. Kilka miesięcy później, po ciężkiej walce z chorobą, mąż pani Eli zmarł. W czasie kiedy pani Ela opiekowała się mężem i musiała na jakiś czas wyłączyć się z życia zawodowego, jej wspólniczka, korzystając z sytuacji, bez uprzedzenia przejęła firmę, odcinając panią Elę od stałych dochodów. Mimo ciężkiej sytuacji, pani Ela nie poddała się i zaczęła odbudowywać swoje życie.

Rodzina L006 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę.

Pani Ania (l. 48) samotnie wychowuje swoją córkę, Julkę (l. 10). Od kilku lat zmaga się z chorobą nowotworową. Pani Ania radziła sobie dobrze do czasu gdy pojawiły się bardzo poważne problemy zdrowotne. Gdy u pani Ani zdiagnozowano nowotwór, w jednej chwili, świat jej oraz jej córki zmienił się całkowicie. Pani Ania przeszła poważną operację usunięcia guza, w wyniku której uszkodzono jej nerw biodrowy i do dziś ma problemy z poruszaniem się, chodzeniem czy wstawaniem. Po długiej walce wydawało się, że choroba jest w remisji, niestety rak powrócił. Pani Ania ponownie musiała poddać się leczeniu i chemioterapii. Cały czas przyjmuje leki, które pomagają walczyć z chorobą, ale które niestety mają niekorzystny wpływ na samopoczucie i codzienne funkcjonowanie.

Rodzina L007 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę.

Pani Ewa (l. 38) jest samotną matką wychowującą trojkę dzieci: Zuzię (l. 8), Nicolę (l. 7) i Emilkę (8 miesięcy). Mąż pani Ewy, Eugeniusz zmarł niespodziewanie dwanaście miesięcy temu. Odszedł, choć wszyscy liczyli, że pokona chorobę. Rozpacz i bezsilność pani Ewy była tym większa, że od 19 tygodni nosiła pod sercem ich trzecie dziecko. Pani Ewa pozostaje sama z dziećmi, z ogromną raną i poczuciem osamotnienia po utracie ukochanej osoby. Wie jednak, że musi być silna, ponieważ zdaje sobie sprawę, że tylko do niej teraz należy zaspokajanie potrzeb bytowych i wychowawczych dzieci. Pani Ewa wraca do pracy i kontynuuje ją do ósmego miesiąca ciąży. Po narodzinach Emilki, pani Ewa liczy na pomoc matki, która zawsze była ogromnym wsparciem dla jej rodziny. Niestety matka pani Ewy popada w głęboka depresję i umiera samobójczą śmiercią trzy miesiące po narodzinach wnuczki.