Rejon Polska Szkoła w Lombard

Witaj!

Cieszymy się, że razem z Nami chcesz zmieniać świat na lepsze! Dla rodziny, wiadomość, że znalazł się Darczyńca jest sygnałem: “Jesteście dla nas ważni”. Nie czekaj, dołącz do nas,JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO!   Polonia pomaga Polonii – jak to działa? Najpierw zapoznaj się z historiami rodzin w tym rejonie. Gdy wybierzesz rodzinę, której chcesz pomóc, koniecznie wypełnij formularz znajdujący się pod opisem rodziny. W formularzu poprosimy Cię o podanie Twojego maila – otrzymasz na niego szczegółową listę potrzeb wybranej przez Ciebie rodziny.   Poznaj historie rodzin w tym rejonie:  

…………………………………….

Rodzina  L008

Pani Ewa (l. 61) jest samotną osobą. W lipcu tego roku, wraz z całym dorobkiem życia, spłonęło mieszkanie pani Ewy. Było to bardzo tragiczne i traumatyzujący wydarzenie w życiu pani Ewy co przełożyło się na jej kondycję zdrowotną oraz hospitalizację. Wciąż zmaga się ze skutkami problemów zdrowotnych – boryka się z depresją i atakami paniki. Musi przyjmować lekarstwa, które są bardzo drogie ($300 miesięcznie, których ubezpieczenie nie pokrywa), i na które w obecnej sytuacji ciężko znaleźć fundusze. Sytuacja mieszkaniowa oraz opłaty i długi, które zostały pani Ewie po pobycie w szpitalu jeszcze bardziej pogorszyły jej sytuację. Obecnie pani Ewa mieszka w wynajętym mieszkaniu, korzysta z pożyczonego sprzętu domowego oraz śpi na wypożyczonym łóżku. Marzeniem pani Ewy jest doczekać do emerytury i zająć się wolontariatem. Najważniejszymi potrzebami pani Ewy są: stół z 4 krzesłami, odzież oraz odkurzacz.

Ta rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  L010

Pani Grażyna (lat 63) wraz z mężem Ryszardem (lat 65) od kilku miesięcy zmagają się z ciężką sytuacją. Przez wiele lat pani Grażyna i pan Ryszard byli dobrze radzącym sobie małżeństwem, wiedli spokojne i godne życie. Wszystko zmieniło się, gdy budynek w którym mieszkali spłonął. Pożar pochłonął cały dobytek małżeństwa zabierając wszystko na co przez lata pracowali, co było ich domem. Pani Grażyna ze łzami w oczach patrzyła na budynek w którym płonęło ich mieszkanie. Zostali tylko w odzieży w której wyszli do pracy. Obecnie pani Grażyna i pan Ryszard mieszkają u syna i synowej, ale mają nadzieję, że niedługo będą mogli wynająć dla siebie mieszkanie. Nie poddają się. Obydwoje bardzo ciężko pracują wierząc, że będzie im dane odbudować swoje życie. Największymi potrzebami rodziny są: mały narożnik, kołdra i poduszki oraz szućce.

Ta rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  L017

Zuzia (l. 28) wiodła szczęśliwe życie ze swoim mężem, do czasu gdy trzy lata temu uległa wypadkowi samochodowemu. W wyniki wypadku Zuzia doznała ogromnie poważnego uszczerbku na zdrowiu i od czasu tego tragicznego zdarzenia mieszkała w ośrodku rehabilitacyjnym. Zuzia doznała paraliżu i pomimo upływu czasu i intensywnej rehabilitacji jej stan jest bardzo poważny. Jest przykłuta do łóżka i nawet oddychanie jest wspomagane aparaturą. Stan Zuzi nie pozwala jej na samodzielne funkcjonowanie i pomoc drugiej osoby jest niezbędna. Pomimo ciężkiej sytuacji i wszelkich przeciwności panie nie poddają się. Chcą nadal walczyć o życie Zuzi i jej powrót do zdrowia. Do najważniejszych potrzeb Zuzi należą żywność oraz pralka i suszarka.

Ta rodzina ma już Darczyńcę

     

…………………………………….

Rodzina  L001

Pani Iwona (45 lat) jest od paru miesięcy samotną mamą opiekującą się dwoma córkami (Victorią, 11 lat i Veronicą, 7 lat). Pani Iwona jest w trakcie sprawy rozwodowej, gdyż jej mąż nadużywał alkoholu i ubliżał jej w obecności córek. Wśród najważniejszych potrzeb pani Iwona wymieniła obuwie i bluzy polarowe dla córek, oraz ciepły płaszcz dla siebie.

Ta rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  L002

Pan Sławek (lat 35), to młody człowiek o bardzo pogodnym usposobieniu, który urodził się z porażeniem mózgowym. Pan Sławek mieszka z rodzicami, panią Elżbietą (lat 56) i panem Bronisławem (lat 60) oraz z bratem Mariuszem (lat 23). Rodzice opiekują się pana Sławkiem, pomagając mu przy codziennych czynnościach. Rodzice również utrzymują pana Sławka finansowo. Wśród najważniejszych potrzeb pana Sławka należą: ciepłe wełniane skarpety, gdyż pan Sławek bardzo marznie w nogi z powodu słabego krążenia krwi, opony z dętkami do wózka inwalidzkiego oraz deska sedesowa z bidonem.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  L003

Pani Izabela (33 lata) samotnie wychowuje dwójkę dzieci: 16-letniego Mateusza oraz 9-letnią Oliwię. Pracuje na lotnisku jako cargo screener i studiuje w Community College. W lipcu tego roku mieszkanie, które wynajmowała, uległo zniszczeniu z powodu pożaru budynku. Niestety wraz z tym pożarem, przepadł również wieloletni dobytek Rodziny. Obecnie rodzina najbardziej potrzebuje kanapy do salonu, odzieży a szczególnie kurtek na zimę oraz butów.

Ta rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  L004

Pani Małgorzata (68 l.) jest samotną kobietą. Nie ma najbliższej rodziny. Od wielu lat opiekuje się starszymi ludźmi. W lipcu 2018 roku jej własnościowe mieszkanie uległo zniszczeniu z powodu pożaru budynku. Pożar zabrał dorobek całego życia pani Małgorzaty. Straciła wszystkie przedmioty materialne potrzebne do codziennego życia. Uratowało się jedynie kilka drobnych rzeczy, w tym zeszyt  z zapisanymi cennymi wierszami, które tworzyła od młodości. Z najważniejszych potrzeb pani Małgorzata wymieniła łóżko, nie wypożyczone, ale swoje na zawsze, telewizor oraz odzież.

Ta rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  L005

Pani Angelika (l. 26) samotnie wychowuje swojego dwuletniego synka Antosia. Pani Angelika radziła sobie dobrze do czasu, gdy pojawiły się poważne problemy zdrowotne i gdy z powodu tętniaka mózgu przeszła cztery wylewy. W tym samym czasie od rodziny odszedł partner życiowy pani Angeliki. Pani Angelika została sama z synkiem. Do najważniejszych potrzeb pani Angeliki należą: pieluchy dla Antosia, odzież i obuwie zimowe oraz mikser.

Ta rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  L006

Pani Lidia (62 l.) wraz z mężem Karolem (65 l.) przyjechali do Stanów Zjednoczonych w dojrzałym już wieku aby być bliżej swoich synów i wnuków. 6 lat temu u pani Lidii zdiagnozowano chorobę Parkinsona oraz zanik mięśni. Od tamtej smutnej chwili ich życie uległo całkowitej zmianie i wszystko zostało podporządkowane chorobie pani Lidii, która pogłębia się z każdym rokiem coraz bardziej. Do najważniejszych należą: rozdrabniacz do jedzenia (pani Lidia ma kłopoty z przełykaniem wiec posiłki muszą być dokładnie rozdrobnione), stolik, który wsuwa się pod fotel aby pani Lidia mogła korzystać z laptopa oraz ćwiczyć rękę pisząc oraz bardzo pomocne będą też pościel, poduszki i ręczniki, gdyż u osób obłożnie chorych zużywają się bardzo szybko.

Ta rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  L007

Pani Beata (lat 43) wychowuje samotnie dwoje dzieci: Natalię (lat 15) i Kamila (lat 8) . W lipcu 2018 roku pożar zniszczył wszystko, co rodzina posiadała. Po tej tragedii rodzina przeprowadzała się 5 razy w ciągu trzech miesięcy. Obecnie rodzina pani Beaty mieszka z ludźmi dobrej woli, którzy postanowili im pomóc i zaprosić ich do swojego domu. W tym momencie Pani Beata najbardziej marzy o tym, aby rozwiązać wszystkie swoje problemy prawne (rozwód, alimenty) oraz mieszkaniowe, co wiąże się niestety z wielkimi kosztami. Oprócz wiolonczeli,  ważnymi potrzebami rodziny jest zimowa odzież i obuwie, żywność trwała i środki czystości. Wszystko to bardzo ułatwiłoby im życie, a przede wszystkim odciążyło finansowo panią Beatę.

Ta rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  L009

Pani Zofia (lat 72) oraz pan Alfred (lat 86) są kochającym się małżeństwem. Pomimo podeszłego wieku i braku sił zmuszeni są walczyć się z przeciwnościami losu i trudną sytuacją. Pan Alfred od sześciu lat zmaga się z postępującą chorobą Parkinsona i porusza się na wózku inwalidzkim. Pani Zosi, z racji wieku, bardzo ciężko jest opiekować się schorowanym mężem, jednak wytrwale, z wielkim oddaniem i czułością wspiera mężą i otacza go nieustanną opieką. Wśród najważniejszych potrzeb pani Zosia wymieniła podnośnik do opieki nad chorym, pampersy i telewizor.

Ta rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  L011

Państwo Wanda (lat 56) i Kazimierz (lat 58) są bardzo miłymi i przyjaznymi osobami. Małżeństwo wiodło stabilne i pracowite życie, aż do momentu kiedy spokój rodziny zmącony został przez choroby, jakie los na nich zrzucił. Pan Kazimierz boryka się z postępującą chorobą Parkinsona. Jest po wielu operacjach, które jednak nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Pani Wanda zmaga się z chorobą nowotworową. Do najważniejszych potrzeb rodziny należą: odzież zimowa i obuwie, żywność i środki czystości oraz pościel.  

Ta rodzina ma już Darczyńcę

 

…………………………………….

Rodzina  L012

Pan Jan (l. 44) i Pani Anna (l. 44) wraz z dziećmi: Alicją (l. 20), Piotrem (l. 13), Pawłem (l. 11), Wiktorią (l. 8), Antosiem (l. 5), Rozalią (l. 3) i Tomusiem (3 miesiące), tworzą wspaniałą rodzinę. Tydzień po urodzeniu najmłodszego synka mama źle się poczuła i trafiła do szpitala. U pani Ani zdiagnozowano poważne problemy zdrowotne i konieczne było przeprowadzenie dwóch operacji.Najważniejszymi potrzebami rodziny w tej chwili są pieluchy, środki czystości oraz blender. Ten, który rodzina miała już nie działa a wkrótce będzie bardzo potrzebny, aby móc robić obiadki dla Tomusia.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  L013

Pani Weronika (53 l.) mieszka wraz z synem Michałem (19 l.) Lata temu pani Weronika doznała poważnego i trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wydarzenie to bardzo zaciążyło na życiu rodziny i zdefiniowało ich sytuacje rodzinną i finansową oraz szansę pani Weroniki na rozwój życia zawodowego i posiadanie wymarzonej pracy. Rok temu zmarł mąż pani Weroniki, który pracował i utrzymywał rodzinę. Rodzina stanęła w obliczu tragedii a ich życie, z dna na dzień, nieodwracalnie się zmieniło. Wśród najważniejszych potrzeb pani Weronika wymieniła komputer potrzebny do korespondencji i szukania pracy oraz środki czystości. Rodzina marzy o telewizorze, gdyż ten który posiadali się zespuł.

Ta rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  L014

Pani Monika (l.39) jest samotną matką wychowującą 13-letniego syna Franka i 6-letnią siostrzenicę Anielę, dla której jest prawnym opiekunem. Pomimo starań, małżeństwo pani Moniki nie przetrwało kryzysu i obecnie pani Monika żyje w sparacji z mężem. W tym samym czasie rodzicom siostrzenicy pani Moniki sąd ograniczył prawa rodzicielskie i kobieta została prawnym opiekunem dziewczynki. Bez wahania podjęła decyzję, o tym, że stworzy dla Anielki bezpieczny dom, w ktorym otoczona będzie miłością i poczuciem bezpieczeństwa. Pani Monika nie wyobrażała sobie, by mogła postąpić inaczej i by dziewczynka trafiła do domu dziecka. Jeszcze do niedawna pani Monika pracowała na pełen etat w salonie samochodowym, co w połączeniu z pensją męża w zupełności wystarczało na utrzymanie rodziny. Niestety, w obliczu separacji i bycia jedynym opiekunem dla dwójki dzieci, pani Monika zmuszona była zrezygnować z pracy w pełnym wymiarze godzin i podjąć zatrudnienie na pół etatu, by móc zapewnić dzieciom opiekę

Ta rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  L015

Pani Magdalena (l. 45) samotnie wychowuje swoją córkę Anię (l. 7). U pani Magdaleny zdiagnozowano nowotwór, przeszła poważną operację usunięcia guza, w wyniku której uszkodzono jej nerw biodrowy i do dziś ma problemy z poruszaniem się, chodzeniem czy wstawaniem. Ze względu na dotkliwe ograniczenia spowodowane chorobą, pani Magdalena jest uzależniona od rodziny i przyjaciół. Pani Magda od pięciu miesięcy nie pracuje, nie ma obecnie żadnych dochodów i nie stać jej na utrzymanie swojego miejsca. Do najważniejszych potrzeb Pani Magdy należą: „adjustable” łóżko rozmiar queen wraz z materacem, mikser/blender, który byłby bardzo pomocny w przygotowaniu zdrowych potraw warzywnych, pomocnych w oddzyskaniu zdrowia i sił przez panią Magdalenę oraz żywność i środki czystości.

Ta rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  L016

Państwo Mariusz (l. 49) i Anna (l. 38) są rodzicami pięciorga dzieci: Eryka (l. 19), Maćka (l. 17), Weroniki (l. 13), Gabrysi (l. 11) i Majki (l. 7). Pan Mariusz i pani Anna zmagają się z problemami zdrowotnymi, ale robią wszystko by zapewnić dzieciom spokojny dom i godne dzieciństwo. On po zawale serca, ona po poważnej operacji – ciężko pracują i cieszą się każdą chwilą spędzoną w gronie rodzinnym. Dziewczynki są uzdolnione artystycznie, lubią balet i pięknie malują. Chłopcy dobrze pływają i grają w piłkę nożną. Obydwoje pracują na pełen etat, jednak ich zarobki nie wystarczają na życie i zapłacenie wszystkich rachunków związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Rodzinie nie wystarcza pieniążków na pokrycie wszystkich potrzeb. Rodzina potrzebuje ciepłych ubrań i butów zimowych, żywności i środków czystości aby pieniądze które zarabiają mogli przeznaczyć na zapłatę rachunków, takich jak gaz, prąd czy woda oraz na utrzymanie samochodu, który jest im niezbędny do pracy.

Ta rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….