Rejon Polska Szkoła w Lombard

Witaj!

Cieszymy się, że razem z Nami chcesz zmieniać świat na lepsze! Dla rodziny, wiadomość, że znalazł się Darczyńca jest sygnałem: “Jesteście dla nas ważni”. Nie czekaj, dołącz do nas,JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO!   Polonia pomaga Polonii – jak to działa? Najpierw zapoznaj się z historiami rodzin w tym rejonie. Gdy wybierzesz rodzinę, której chcesz pomóc, koniecznie wypełnij formularz znajdujący się pod opisem rodziny. W formularzu poprosimy Cię o podanie Twojego maila – otrzymasz na niego szczegółową listę potrzeb wybranej przez Ciebie rodziny.   Poznaj historie rodzin w tym rejonie:


WSZYSTKIE RODZINY MAJĄ JUŻ SWOICH DARCZYŃCÓW    

Rodzina  L001

Pani Basia (l. 67) jest osobą samotną utrzymującą się tylko z renty chorobowej.
W czerwcu tego roku mieszkanie pani Basi uległo całkowitemu spaleniu. W pożarze pani Basia straciła cały dobytek, w tym wszystkie ubrania i rzeczy osobiste. Niestety pani Basia nie miała wykupionego ubezpieczenia wobec czego nie mogła liczyć na wypłatę odszkodowania. W chwili obecnej Administracja przeprowadza remont kamienicy, który obejmie odbudowę ścian, nowe okna i podłogi. Reszta remontu oraz całe wyposażenie mieszkania pozostaje w gestii pani Basi. Pani Basia jest po przebytej operacji kręgosłupa i zmaga się z problemami zdrowotnymi. Utrzymuje się z niskiej renty chorobowej, która wystarcza tylko na skromne życie i wykup leków. Mimo tragedii, która ją spotkała, pani Basia to kobieta bardzo dzielna i pogodna. Nie traci nadziei, że jej życie wróci do normy, a ona będzie mogła wrócić do swojego mieszkania. Najważniejszymi potrzebami pani Basi są: odzież i obuwie (w tym ciepła kurtka zimowa i kozaczki), żywność i środki czystości oraz ręcznik i szlafrok.
TA RODZINA POSIADA JUŻ DARCZYŃCĘ

Rodzina  L002

Pani Zuzanna (l. 61), mieszka mieszkaniu i zajmuje się swoją mamą Antoniną (l. 93). Wraz z nimi mieszka również syn pani Zuzanny, Kacper (l. 41).
Rodzina dawała sobie radę do momentu kiedy spadły na nią problemy natury medycznej. 7 lat temu Kacper nagle zachorował. Po rozległych badaniach okazało się, że zmaga się z chorobą immunologiczną. Choroba spowodowała, że życiowa i finansowa sytuacja rodziny bardzo się pogorszyła. Pani Zuzanna przeszła zawał serca, ale pomimo własnych problemów medycznych pracuje i opiekuje się swoją mamą, pani Antoniną. W ostatnim czasie pani Antonina spędziła ponad trzy miesiące w szpitalu, gdzie przeszła operację oraz poddana była zabiegom dializy i tracheotomii. Pani Antonina nie ma uregulowanego statusu w Stanach Zjednoczonych, i w związku z tym nie przysługują jej żadne zasiłki. Pomimo tych wszystkich przeszkód rodzina pani Zuzanny nie poddaje się. Są zżytą rodziną, która bardzo się szanuje. Cała trójka bardzo lubi zwierzęta, mają 13-letniego kota oraz 3-lenią kotkę, ktorą pani Zuzanna uratowała. Wsród najważniejszych potrzeb pani Zuzanna wymienia pralkę i suszarkę oraz zmywarkę, ponieważ te które posiada nie działają tak, jak powinny, są już bardzo stare. Pani Zuzanna prosi również o kaloryfer energooszczędny aby ogrzać sypialnię.
Pani Zuzanna marzy wymianie wykładzin podłogowych. Obecne są już bardzo stare i nawet cotygodniowe pranie wykładzin nie pomaga.
TA RODZINA POSIADA JUŻ DARCZYŃCĘ

Rodzina  L003

P. Grażyna (l. 51 ), która jest matką dorosłych już dzieci, Pawła i Pauliny, mieszka ze swoją mamą (l.70).
W wieku 26 lat pani Grażyna została wdową. Po śmierci męża długo odczuwała stres, samotność, bezradność i borykała się z trudami samotnego macierzyństwa. Na domiar złego stan zdrowia pani Grażyny zaczął się pogarszać. Padła diagnoza – wolnopostępujące stwardnienie rozsiane SM. Z roku na rok pani Grażyna traciła sprawność, co w ostateczności zmusiło ją do rezygnacji z fizycznej pracy jaką wykonywała. Dzieci, okazując wsparcie i wielką miłość dla mamy kupili mieszkanie własnościowe, które sami spłacają, i w którym pani Grazyna obecnie mieszka ze swoją mamą. Marzeniem pani Grażyny jest to, by uzyskać dofinansowanie do mieszkania z miasta, gdyż nie chce obciążać dzieci wkraczających w dorosłość. Pani Grażyna jest  świadoma, że choroba nadal będzie postępowała i nakładała kolejne ograniczenia. Mimo swojej choroby jest kobietą silną, uśmiechniętą i bardzo pozytywnie nastawioną do życia.
Najważniejszymy potrzebami są: skuter inwalidzki, pampersy (pielucho-majtki) dla kobiet oraz żywność.
TA RODZINA POSIADA JUŻ DARCZYŃCĘ

Rodzina  L005

Pani Iza (l. 45) samotnie wychowuje dwoje dzieci, 12-letnią córkę Meggi i 11-letniego syna  Nikolasa .
Dwa lata temu mąż pani Izy zginął w wypadku. Po śmierci śmierci męża rodzina nie tylko musiała zmierzyć się z bólem po stracie najbliższego człowieka, ale także stawić czoła  życiowym trudnościom i problemom finansowym.
Pani Iza pracowała do tej pory w serwisie sprzątającym,  ale straciła pracę i od dwóch miesięcy pozostaje bez zatrudnienia i dochodu. Teraz jest w trakcie poszukiwania pracy, ale utrudnieniem jest fakt, że nie ma samochodu, gdyż nie stać ją na jego utrzymanie. Mimo wszystkich przeszkód życiowych pani Iza nie poddaje się i z nadzieją patrzy w przyszłość, swoją, i swoich dzieci. Wierzy, że uda się jej znaleźć pracę z dojazdem,  co pomogłoby jej finansowo .
Z najważniejszych potrzeb rodziny pani Iza wymienia odzież i obuwie  dla dzieci, środki czystości oraz odkurzacz.
TA RODZINA POSIADA JUŻ DARCZYŃCĘ

Rodzina  L006

Pan Jan (l. 45) i pani Ania (l. 45) mają siedmioro dzieci: Alicję (l. 21), Piotra (l. 14), Pawła (l. 12),  Wiktorię (l. 9),  Antosia (l. 6), Rozalię (l. 4) oraz Tomusia (l. 1).
Rodzina radziła sobie dobrze aż do czasu, gdy po urodzeniu Tomusia pani Anna ciężko zachorowała. Jej stan był bardzo ciężki i konieczne było przeprowadzenie operacji. W tym trudnym czasie pan Jan musiał zrezygnować z pracy, aby zająć się żoną i dziećmi, co dodatkowo przyczyniło się do pogorszenia sytuacji życiowej rodziny. Pani Ania jednak nadal zmaga się z problemami zdrowotnymi i nie może wykonywać sama wszystkich domowych obowiązków – mąż wspiera swoją żonę jak tylko może.
Pomimo wszystkich trudności rodzina bardzo pozytywnie podchodzi do życia i wszyscy bardzo się wzajemnie wspierają. Dzieci osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Najstarsza córka studiuje, a Piotruś i Paweł chcąc rozwijąć pasje muzyczne korzystają z darmowych lekcji.
Najważniejszymi potrzebami rodziny są pieluchy, fotelik samochodowy dla Tomusia oraz kołdra.
TA RODZINA POSIADA JUŻ DARCZYŃCĘ

Rodzina  L007

Pani Ania (l. 41) samotnie wychowuje dwoje dzieci: Olę (l. 12) i Łukasza (13 miesięcy).
Życiowy partner pani Ani odszedł od rodziny i nie wspiera jej finansowo. W związku z tym, że nie płaci on alimentów, cały ciężar utrzymania dzieci spada na panią Anię. . Pani Ania pracuje w serwisie sprzątającym 5 dni w tygodniu, ale jej zarobki nie są duże i chciaż bardzo się stara, ciężko jej dopiąć domowy budżet. Pani Ania chciałaby polepszyć swój los i życie swoich dzieci. Wie, że szansą na lepsze zarobki i przyszłość jest dalsza edukacja i pozyskanie lepszej pracy. Bardzo chciałaby zrobić kurs uprawniający ją do sprzedawania ubezpieczeń.
Do najważniejszych potrzeb rodziny należą żywność, środki czystości i higieny osobistej, oraz suszarka do suszenia odzieży.
TA RODZINA POSIADA JUŻ DARCZYŃCĘ

Rodzina  L008

Pani Maria (l. 60) opiekuje się swoim siostrzeńcem Pawłem (l. 40).
Od 25-go roku życia Paweł choruje na chorobę autoimmunologiczną i ze względu na swój stan zdrowia wymaga 24-godzinnej opieki. Paweł nie mówi, nie jest sam w stanie zjeść i sam skorzystać z toalety. Do tej pory opiekę nad Pawłem sprawowała jego mama. Niestety, mama Pawła zmarła nagle dwa miesiące temu osierocając syna. Wszystkie obowiązki związane z opieką nad Pawłem przejęła jej siostra, pani Maria, która porzuciła swoje dawne życie w tym pracę i mieszkanie, by móc opiekować się siostrzeńcem. Pani Maria jest osobą niesamowicie ciepłą, uśmiechniętą i bardzo zaradną.
Wśród najważniejszych potrzeb pani Maria wymienia łóżko, kuchenkę mikrofalową (wbudowana nad kuchenką) oraz środki czystości i higieny osobistej.
TA RODZINA POSIADA JUŻ DARCZYŃCĘ

Rodzina  L009

Zuzia (l. 29) wiodła szczęśliwe życie ze swoim mężem, do czasu gdy cztery lata temu uległa wypadkowi samochodowemu.
W wyniki wypadku Zuzia doznała ogromnie poważnego uszczerbku na zdrowiu i od czasu tego tragicznego zdarzenia jest zupełnie sparaliżowana. Stan Zuzi nie pozwala jej na samodzielne funkcjonowanie i pomoc drugiej osoby jest niezbędna. Po wypadku do Zuzi przyleciała z Polski jej mama, która przez cały okres rehabilitacji mieszkała z nią w ośrodku służąc pomocą i bezustanną opieką. Zuzia i jej mama przeniosły się z ośrodka do malutkiego domku. Niestety, Zuzia nie mogła liczyć na męża. Gdy okazało się, że Zuzia będzie potrzebowała opieki, mąż kobiety wystąpił o rozwód. W wyniku rozwodu Zuzia straciła dom, który dzieliła z mężem.
Zuzia otrzymuje tylko $805 miesięcznie z tytułu renty inwalidzkiej. Pieniądze są przeznaczane na opłacenie rachunków i pokrycie podstawowych potrzeb rodziny oraz na rehabilitacje oraz pomoc pielęgniarską.
Do najważniejszych potrzeb Zuzi należą żywność i środki czystości oraz koszulki nocne i jednorazowe podkłady na łóżko.
TA RODZINA POSIADA JUŻ DARCZYŃCĘ

Rodzina L010

Pani Lidia (l. 63) wraz z mężem Karolem (l. 66) przyjechali do Stanów Zjednoczonych w dojrzałym już wieku.
Pracując, pan Karol w fabryce a pani Lidia jako opiekunka do dzieci, radzili sobie świetnie, spędzając wolne chwile z rodziną. 7 lat temu u pani Lidii zdiagnozowano chorobę Parkinsona oraz zanik mięśni. Od tamtej smutnej chwili ich życie uległo całkowitej zmianie i wszystko zostało podporządkowane chorobie pani Lidii, która pogłębia się z każdym rokiem coraz bardziej. Pan Karol musiał zrezygnować z pracy aby zająć się żoną wymagającą całodobowej opieki. Swoje mieszkanie, którego nie byli wstanie utrzymać nie pracując zamienili na malutki apartament przyznany przez miasto. Pan Karol pomimo trudnej i smutnej dla niego sytuacji jest pogodnym, uśmiechniętym człowiekiem. Lubi żartować i opowiadać historie gdy jeszcze mieszkali z panią Lidią w Polsce. Oboje są uzdolnieni artystycznie. Pan Karol w Polsce pracował w filharmonii grając na puzonie a pani Lidia bardzo lubiła malować. Małżeństwo nie ma wielkich potrzeb. Wszystko co potrzebuje to rzeczy które ułatwią choć trochę opiekę nad żoną. Do najważniejszych należą rozdrabniacze małe do jedzenia które zużywają się bardzo szybko (tępią się noże). . Pościel, kołdra, poduszki oraz ręczniki też będą bardzo pomocne, gdyż u osób obłożnie chorych zużywają się bardzo szybko.
TA RODZINA POSIADA JUŻ DARCZYŃCĘ

Rodzina L011

Pani Ewa (l. 69) po śmierci męża przyjechała do Stanów Zjednoczonych do starszej córki.
Na początku swojego pobytu pracowała w sklepie i mieszkała córką, jednym słowem wiodła spokojne pokojne, radosne życie. Gdy druga córka dołączyła do nich na stałe, pani Ewa była szczęśliwa, że wszystkie trzy są znowu razem.
Niestety kłopoty życiowe starszej córki i jej choroba alkoholowa sprawiły, że pani Ewa zamiast cieszyć się zasłużoną emeryturą, pani Ewa ciągle musi pracować aby pomóc młodszej córce, która jest samotną matką ale także opiekunem prawnym siostrzenic. Pani Ewa mieszka w skromnym pokoiku w piwnicy u znajomego. Koledzy i koleżanki z pracy pomagają jej wożąc ją do pracy, gdyż pani Ewa nie jeździ samochodem. Kiedy tylko może przyjeżdża do córki i wnuków. Pani Ewa bardzo lubi gotować i przyrządzać wnukom ich ulubione potrawy. Lubi bardzo czytać i dekorować wnętrza dlatego też marzy o wlasnym kącie.
Do najważniejszych potrzeb pani Ewy należą: dobra patelnia aby mogła wnukom piec ich ulubione naleśniki i placki ziemniaczane, pościel oraz kurtka i buty na zimę.
TA RODZINA POSIADA JUŻ DARCZYŃCĘ

Rodzina L012

Pani Paulina (l. 40) samotnie wychowuje dwoje dzieci: Maxa (l. 7 lat) i Julcię (L. ).
Życiowy partner pani Pauliny i tata ich dzieci, pan Piotr, zmarł na raka półtorej roku temu. Zanim na świecie pojawiły się dzieci, pani Paulina pracowała w gabinetach lekarskich zajmując się medical billing. Po urodzeniu dzieci pani Paulina zajmowała się ich wychowaniem oraz prowadzeniem domu a pan Piotr utrzymywał rodzinę.
Niestety ich szczęśliwe i spokojne życie zakłóciła choroba pana Piotra. Po diagnozie i podjęciu leczenia rodzina miała bardzo duże koszty związane z koniecznością regulowania kosztów medycznych, co w ostateczności spowodowało, że zaczęły pojawiać się problemy natury finansowej. Po śmierci pana Piotra, pani Paulina podjęła pracę sprzątając domy, aby móc utrzymać siebie i dzieci.
Pomimo trudności, pani Paulina jest pełna optymizmu i wierzy, że uda się jej wyjść na prostą. Dzieci dodają jej siły. Pani Paulina bardzo lubi fotografikę i z rozczuleniem wspomina czasy, gdy razem z panem Piotrem dzielili wspólną pasję.
Pani Paulina byłaby wdzięczna gdyby ktoś mógł pomóc jej w drobnych naprawach w domu, gdyż nie stać ją aby wynająć fachowca. Wśród najważniejszych potrzeb materialnych pani Paulina wymieniła żywość i środki czystości, obuwie zimowe oraz maszynę elektryczną do odśnieżania, gdyż ciężko jest jej odśnieżać podjazd łopatą.
TA RODZINA POSIADA JUŻ DARCZYŃCĘ

Rodzina L013

Pani Monika (l. 40) jest samotną matką Franka (l. 14) oraz prawnym opiekunem siostrzenicy Anieli (l. 7).
Jeszcze 7 lat temu pani Monika wiodła stabilne i spokojne życie z synem i mężem. Miała dobrą pracę, którą bardzo lubiła. Gdy na świecie pojawiła się córka jej siostry, Aniela, życie pani Moniki zaczęło się zmieniać. Siostra pani Moniki, pogrążona w nałogu alkoholowym i swoich osobistch problemach nie umiała zająć się swoim dzieckiem. Pani Monika nie chciała aby mała Anielka trafiła do obcych ludzi, więc została jej prawnym opiekunem. Pokochała Anielkę jak swoją córkę, opiekując się nią do dzisiaj. Niestety mając małe dziecko musiała zmniejszyć liczbę godzin w pracy, a w ostateczności zmienić na inną, gdyż ciągłe wizyty u lekarza, psychologa, ww sądach i walka o alimenty nie pozwoliły jej na pełnoetatową pracę. Do tego doszły kłopoty osobiste i separacja z mężem. Pani Monika musiała wynająć malutkie mieszkanko z jedną sypialnią i nauczyć się żyć samotnie. Syna Franek bardzo dobrze gra w piłkę nożną i marzy o czerwwonych korkach Messi, dobrze się uczy i pomimo nastoletniego wieku często przytula się do mamy, żeby ją pocieszyć. Anielka pomimo tego co ją spotkało cudowanie się rozwija, pięknie maluje, śpiewa i jak na swój wiek bardzo ładnie mówi iczyta po polsku. Pani Monika spędza dużo czasu pomagając Anieli w zadaniach i projektach. Dziewczynka bardzo lubi układac puzzle i klocki.
Pani Monika żyje skromnie, rozsądnie dyponując swoim budżetem. Do najważniejszych rzeczy, których potrzebuje rodzina należą odzież zimowa, gdyż dzieci ciągle rosną i ciuchy z poprzedniego roku są już za małe, patelnia i czajnik oraz żywność i środki czystości w niewielkich ilościach ponieważ warunki mieszkaniowe nie pozwalają na przechowywanie, bo w mieszkanko jest malutkie nie ma wystarczająco szafek.
TA RODZINA POSIADA JUŻ DARCZYŃCĘ

Rodzina L014

Pani Anna (l. 35) i jej mąż Łukasz wychowują dwójkę dzieci, Karolinkę (l. 6) i Filipka (l. 5).
Obecnie pani Anna pracuje na pół etatu w agencji ubezpieczeniowej, a pan Łukasz pracuje na pełen etat. Trzy lata temu pani Anna i jej dzieci uległy wypadkowi samochodowemu, który był spowodowany przez innego kierowcę. Najbardziej ucierpiał w wypadku Filipek, ma on objawy porażenia mózgowego i wymaga stałej rehabilitacji oraz bardzo kosztownej opieki medycznej. Pani Anna miała w wypadku zmiażdżoną piętę oraz inne uszkodzenia nogi. Po przebytej operacji i długiej rehabilitacji doszła do pełnej sprawności. Państwo Anna i Łukasz żyją bardzo oszczędnie i każdą zarobioną kwotę przeznaczają na rehabilitację, opiekę specjalistyczną oraz leki dla Filipka. Ten wypadek sprawił, że całe ich życie zmieniło się diametralnie. Pan Łukasz, jak sam powiedział, nie sprawdza rachunków medycznych, ponieważ nie chce się denerwować, natomiast całą swoją uwagę i energię rodzina poświęca Filipkowi. Co trzy miesiące odbywają konsultacje w polskiej klinice neurologicznej zajmującej się przeszczepami komórek macierzystych. Nie tracą nadziei, że nowe technologie medyczne i skuteczna rehabilitacja pomogą Filipkowi. Mimo tych wszystkich przeciwności losu, rodzina nie poddaje się. Do najważniejszych potrzeb rodziny należą: żywność dla Filipka (w słoiczkach zmiksowane typu Bobovita; rodzina prosi wyłącznie o słoiczki polskich firm, lub niemieckiej firmy Hipp, ponieważ są gęste oraz jest duży wybór smaków, natomiast amerykańskie firmy typu Gerber są wodniste i Filipek ich nie lubi) pościel dla Filipka oraz buty dla Karolinki.
TA RODZINA POSIADA JUŻ DARCZYŃCĘ