Rejon Południe

Witaj!

Cieszymy się, że razem z Nami chcesz zmieniać świat na lepsze! Dla rodziny, wiadomość, że znalazł się Darczyńca jest sygnałem: “Jesteście dla nas ważni”. Nie czekaj, dołącz do nas,JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO!   Polonia pomaga Polonii – jak to działa? Najpierw zapoznaj się z historiami rodzin w tym rejonie. Gdy wybierzesz rodzinę, której chcesz pomóc, koniecznie wypełnij formularz znajdujący się pod opisem rodziny. W formularzu poprosimy Cię o podanie Twojego maila – otrzymasz na niego szczegółową listę potrzeb wybranej przez Ciebie rodziny. Poznaj historie rodzin w tym rejonie:

Rodzina S001 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę.

Pani Magorzata (l. 76) i pan Stanisław (l. 86) to para, która obecnie pomieszkuje w malutkim pokoiku w budynku należącym do jednej z polonijnych organizacji. eszcze trzy lata temu dobrze sobie radzili. Mimo podeszłego wieku cały czas pracowali i zarabiali na skromne ale godne życie. Niestety pani Małgorzata uległa wypadkowi, czego wynikiem były poważne problemy zdrowotne. Konieczna była operacja nogi po wypadku oraz długotrwała rehabilitacja. Koszty związane z leczeniem w bardzo szybkim czasie uszczupliły a ostatecznie pochłonęły wszystkie oszędności – pani Małgorzata i pan Stanisław zostali bez środków do życia. Był taki czas kiedy nie mogąc płacić za mieszkanie musieli je opuścić.

Rodzina S002 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę.

Pani Kasia samotnie wychowuje dwóch synów: 11-letniego Krzysztofa i 10-letniego Kubusia. Życie pani Kasi i jej synów zmieniło się cztery lata temu kiedy rozstała się z mężem z powodu jego uzależnienia od alkoholu oraz związanym z tym brakiem odpowiedzialności za rodzinę. Od momentu rozwodu całe utrzymanie siebie i chłopców spadło na panią Kasię. Jej były mąż wyparł się synów i do tej pory nie chce mieć z nimi nic wspólnego. Nie tylko nie spędza z nimi czasu, ale również nie wspiera ich finansowo. Niestety również sądowe próby dochodzenia alimentów okazały się bezowocne. Obecnie pani Kasia utrzymuje siebie i chłopców z pracy na sprzątaniu.

Rodzina S003 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę.

Pani Maria (l. 47) i pan Robert (l. 45) wychowują dwójkę dzieci, Johna (l. 18) i Weronikę (l. 8). Rodzina mieszka bardzo skromnie w małym szeregowcu razem z mamą pani Marii, panią Marianną (l. 71). Przez lata rodzina radziła sobie dobrze. Chociaż rozpoczynali swoje życie na tej obcej ziemi od jednej walizki, razem powoli dorabiali się i osiemnaście lat temu kupili mały szeregowiec, by stworzyć swojemu synkowi bezpieczny dom. Nikt nie przypuszczał że sielskie życie tak szybko się skończy. Kiedy pani Maria była w ciąży z Weroniką, pan Robert doznał rozległego wylewu. Całe życie rodziny zmieniło się tamtego dnia. Pani Maria musiała sama zająć się wszystkim: domem, dziećmi i zarabianiem, ponieważ pan Robert został jednostronnie sparaliżowany i prawie całkiem stracił wzrok. Rachunki ze szpitala nie pozwalały pani Marii spać po nocach i musiała ogłosić bankructwo.

Rodzina S004 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę.

Pan Marek (l. 65) jest samotną, schorowaną osobą. Przez wiele lat radził sobie dobrze, pracował na cały etat (sprzątanie) i zarabiał wystarczająco na zapewnienie sobie godnego bytu. Niestety kilka lat temu temu pojawiły się problemy zdrowotne. Najpierw pan Marek złamał nogę. To uniemożliwoło mu wykonywaną dotychczas pracę fizyczną i z tego powodu stracił zatrudnienie. Kiedy wydawało się, że po czasie rekonwalescencji będzie mógł wrócić do pracy, na pana Marka spadł kolejny cios. Tym razem przyszło mu zmagać się z największym przeciwnikiem – wykryto u niego raka krtani. Skutki choroby odczuwa do dziś. Po przebytej operacji pan Marek ma problemy z mówieniem i jedzeniem. Pomimo poważnej choroby, pan Marek nie poddawał się, próbował sobie radzić i podejmował się prac dorywczych, by zapewnić sobie chociaż skromne dochody.

Rodzina S005

Pani Beata (l. 46) po śmierci męża samotnie wychowuje trójkę dzieci: Andrzeja (l. 14), Marysię (l. 13) i Ewę (l. 4) Półtorej roku temu mąż pani Beaty zmarł nagle na zawał serca. W jednej chwili życie rodziny zmieniło się. Pani Beata straciła męża a dzieci tatę. Pani Beata bardzo przeżyła nagłą śmierć męża, pierwszy rok samotniego rodzicielstwa był dla niej bardzo ciężki. Mąż był jedynym żywicielem rodziny, więc po jego stracie zmieniło się nie tylko życie rodzinne lecz także sytuacja finansowa. Mąż pani Beaty był jedynym żywicielem rodziny, gdyż pani Beata zajmowała się najpierw dwójką starszych dzieci a potem malutką Ewą. Czytaj wiecej…