Rejon Południe-Sienkiewicz

Witaj!

Cieszymy się, że razem z Nami chcesz zmieniać świat na lepsze! Dla rodziny, wiadomość, że znalazł się Darczyńca jest sygnałem: “Jesteście dla nas ważni”. Nie czekaj, dołącz do nas,JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO!   Polonia pomaga Polonii – jak to działa? Najpierw zapoznaj się z historiami rodzin w tym rejonie. Gdy wybierzesz rodzinę, której chcesz pomóc, koniecznie wypełnij formularz znajdujący się pod opisem rodziny. W formularzu poprosimy Cię o podanie Twojego maila – otrzymasz na niego szczegółową listę potrzeb wybranej przez Ciebie rodziny.   Poznaj historie rodzin w tym rejonie:

Rodzina  S001

Pani Janina (45 l.) wraz z mężem Robertem (44 l.) i piątką dzieci: Mateuszem (15 l.), Hubertem (14 l.), Karoliną (13 l.), Martyną (12 l.) i Bartkiem (9 l.) tworzą bardzo zżytą rodzinę.

Rodzinę cechuje tak dużo ciepła i życzliwości, że nawet domowe zwierzaki- piesek Edzio żyje w dobrej komitywie z kotkiem Perełką. Rodzina wiodła spokojne życie. Pan Robert pracując w fabryce produkującej meble po 12 godzin dziennie a często także w niedziele i święta był w stanie zapewnić rodzinie skromny ale godziwy byt.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

 

Rodzina  S002

Pani Aleksandra (l. 42) samotnie wychowuje trójkę synów – Eryka (l.15), Sebastiana (l.7) i Nicolasa (l. 5).

Pani Aleksandra była w związku małżeńskim przez 10 lat i wspólnie z mężem wychowywali syna Eryka z pierwszego małżeństwa pani Oli; później na świat przyszli Sebastian i Nicolas. Pomimo starań ze strony pani Oli, małżeństwo nie było wolne od problemów, spowodowanych głównie nadużywaniem alkoholu przez męża.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina S003

Pani Agata (l. 41) wraz z mężem Pawłem (l. 45) oraz synami – Piotrusiem (l. 10) i Kamilkiem (l. 8) tworzą kochającą się lecz bardzo doświadczoną przez los rodzinę.

Szczęście rodzinne zakłócone zostało kiedy u Piotrusia, w wieku 15 miesięcy, zdiagnozowano chorobę nowotworową. Rodzina bardzo to przeżyła lecz dzielnie podjęła walkę o życie synka. Piotruś przeszedł przez operację usunięcia guza z brzuszka, po czym nastąpiło długie leczenie i chemioterapia. Podczas leczenia okazało się, że chłopiec ma również chorobę genetyczną spowodowaną mutacjami w genie NF1, co wiąże się z wieloma problemami zdrowotnymi, między innymi z kruchością kości.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  S004

Pani Magdalena (l. 40) wraz z mężem Wojciechem (l. 40) wychowują dwie córki – Julię (l. 12) i Alicję (l. 3).

Rodzina jeszcze do niedawna wiodła spokojne, dostatnie życie. Rodzice poświęcali się pracy i opiece nad Julią a potem jej siostrą. Pan Wojciech pracował jako kierowca a pani Magdalena w zajmowała się wyceną projektów budowlanych. Sytuacja zmieniła się dwa lata temu, gdy po urodzeniu drugiego dziecka u pani Magdaleny wykryto nowotwór szpiku kostnego. Zmagania z poważną i groźną chorobą spowodowały, że pani Magdalena nie była zdolna do pracy i opieki nad córeczkami. Rodzina mogła liczyć na pomoc babci, która przyjechała z Polski by zająć się dziewczynkami.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  S005

Pani Anna (l. 62) zamieszkuje pod jednym dachem ze swoimi dwoma synami Jackiem (l. 42) i Arturem (35).

Jeszcze kilka lat temu cała rodzina radziła sobie bardzo dobrze i wszyscy wiedli dostatnie życie. Żył mąż pani Anny, który dobrze zarabiał. Obydwaj synowie byli samodzielni, mieszkali osobno, pan Jacek ożenił się i został tatą. Sytuacja zmieniła się wraz z poważnymi problemami zdrowotnymi starszego syna pani Anny. Pan Jacek, przez większą cześć swojego dorosłego życia zmagał się ze stwardnieniem rozsianym i obawą, że kiedyś choroba zbierze żniwo, jednak przez wiele lat jego stan był bardzo stabilny.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  S006

Pan Mariusz (33 l.) jest sympatycznym mężczyzną prowadzącym jednoosobowe gospodarstwo domowe. Pan Mariusz mieszkał ze swoją mamą i razem wiedli skromne ale spokojne życie. Dwa lata temu mama pana Mariusza zmarła. Śmierć mamy nie tylko bardzo boleśnie dotknęła pana Mariusza jako syna ale też bardzo negatywnie odbiła się na jego sytuacji finansowej, która była tak ciężka że przez pewien czas, pozbawiony środków do życia, był zmuszony mieszkać w samochodzie.Pan Mariusz byłby bardzo wdzięczny za łóżko do spania oraz kurtkę i buty na zimę

Ta rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  S007

Pani Agnieszka (35 l.) po śmierci męża samotnie wychowuje trójkę dzieci – Adama (8 l.), Felixa (3 l.) i Ellę (8 miesięcy). Pani Agnieszka straciła męża będąc w 8 miesiącu ciąży z córeczką Ellą. W jednej chwili świat rodziny zawalił się a pani Agnieszka oraz dzieci musieli zmierzyć się z wielką tragedią i niewypowiedzianym bólem po stracie męża i taty. Diametralnie zmieniła się też sytuacja finansowa i bytowa rodziny. Pani Agnieszka podkreśla że najważniejsze jest zdrowie jej i dzieci ale rodzinie bardzo by się przydały: żywność i środki czystości, odzież i plecaki dla chłopców oraz kuchenka mikrofalowa.

Ta rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  S008

Pani Joanna (l. 38) samotnie wychowuje dwóch synów: Dawida (l. 12) oraz Patryka (l. 10). Jeszcze parę lat temu rodzina prowadziła dobre życie. Pani Joanna i jej mąż pracowali, posiadali swój dom w którym chłopcy mieli dorastać. Niestety, spokój i dobrobyt rodziny zburzony został przez nałóg hazardowy męża pani Joanny. Uzależnienie spowodowało, że potrzeby rodziny zepchnięte zostały na drugi plan a zarobki mąż pani Joanny przeznaczał na wsparcie swojego nałogu. Pytana o czym marzy dla siebie na Święta, pani Joanna skromnie odpowiada, że o zdrowiu aby mogła pracować i zapewnić utrzymanie synom, jakichkolwiek perfumach i komplecie garnków, gdyż te które ma są już bardzo zużyte. Chłopcy marzą o klockach lego, gdyż wspólne układanie należy do ich ulubionych zajęć. Jest to rodzina, która cieszy się ze wszystkiego i jest wdzięczna za każdym życzliwy gest.

Ta Rodzina ma już Darczyńcę

…………………………………….

Rodzina  S009

Pani Elżbieta (46 l.) wraz z mężem Stanisławem (53 l.) wychowują szóstkę dzieci: Anię (22 l.), Izę (20 l.), Pawła (16 l.), Adama (12 l.), Jasia (11 l.) i Zosię (3 l.). Pan Stanisław przez 29 lat był zatrudniony w jednym miejscu pracy jako CNC. Pani Ela pracowała jako niania. Problemy rodziny zaczęły się gdy zakład pracy pana Stanisława przeniósł swoją siedzibę do Kanady, co spowodowało nagła utratę pracy, a co za tym idzie, również ubezpieczenia zdrowotnego dla całej rodziny. Wkrótce po utracie pracy pan Stanisław doznał zawału serca u pani Eli zdiagnozowany został złośliwy nowotwór piersi. Głównymi potrzebami wielodzietnej rodziny są: żywność oraz środki czystości i przybory do szkoły. Rodzina rownież marzy, by zostać obdarowaną, choćby używaną, kanapą ponieważ ta która posiadają jest już w bardzo złym stanie.

Ta rodzina ma już Darczyńcę