SZLACHETNA PACZKA – OLD

SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. SZLACHETNA PACZKA jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2015 roku Paczka połączyła 1 000 000 Polaków!

SZLACHETNA PACZKA realizuje misję inspirowania ludzi do stawania się kimś, wygrywania swojego życia, stawania się bohaterem. Inspirujemy do ciągłego wzrastania poprzez konkretne narzędzia pracy z trzema kluczowymi grupami w projekcie: wolontariuszami, darczyńcami i rodzinami.

Te osoby wzajemnie na siebie wpływają, my jako organizacja pośredniczymy w ich wzajemnym kontakcie i dajemy szansę, by się spotkali.

W Polsce jedynie SZLACHETNA PACZKA jest w ten sposób zorganizowanym projektem pomocowym.

Szlachetny, czyli…

Poprzez zaangażowanie się w projekt SZLACHETNA PACZKA, tworzymy wokół siebie nie tylko sprzyjające wzrastaniu i przyjazne do życia środowisko, rozwijając kapitał społeczny w swoim otoczeniu, ale przede wszystkim sami się uszlachetniamy!

W tym roku w ramach SZLACHETNEJ PACZKI połączyliśmy nie tylko bogatych z biednymi w Polsce, ale również poza jej granicami. Dlatego The SPRING Foundation z pomocą Stowarzyszenia WIOSNA, po raz pierwszy zorganizowało edycję tego projektu w Chicago.

Działamyw myśl hasła: POLONIA pomaga POLONII.

   
Chcesz wiedzieć więcej? :  FAQ dla Darczyńcy mapy_2