Witaj!

Cieszymy się, że razem z Nami chcesz zmieniać świat na lepsze! Dla rodziny, wiadomość, że znalazł się Darczyńca jest sygnałem: “Jesteście dla nas ważni”. Nie czekaj, dołącz do nas,JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO!Polonia pomaga Polonii – jak to działa?Najpierw zapoznaj się z historiami rodzin w tym rejonie. Gdy wybierzesz rodzinę, której chcesz pomóc, koniecznie wypełnij formularz znajdujący się pod opisem rodziny. W formularzu poprosimy Cię o podanie Twojego maila – otrzymasz na niego szczegółową listę potrzeb wybranej przez Ciebie rodziny. Poznaj historie rodzin w tym rejonie:

Rodzina S001 – Ta rodzina ma już Darczyńcę.

Pan Wojtek (44 l.) i pani Ania (41 l.) mieszkają na przedmieściach Chicago i wspólnie wychowują czwórkę wspaniałych dzieci: Livię (10 l.), Antka (4 l.) Gabrysia (3 l.) oraz Dalię (2 l.).

Dwa lata temu tą kochającą się rodzinę spotkała prawdziwa tragedia. Pani Ania będąc w ciąży z Dalią zachorowała na Covid. Choroba miała bardzo ciężki przebieg. Pani Ania trafiła do szpitala, gdzie na skutek niewydolności oddechowej musiała zostać zaintubowana. Po kilku dniach pojawiły się poważne komplikacje, w organizm wdała się sepsa, w związku z czym lekarze musieli wprowadzić ją w stan śpiączki farmakologicznej i przeprowadzić cesarskie cięcie w szóstym miesiącu ciąży, by uratować małą Dalię.

Czytaj wiecej…

Rodzina S002 – Ta rodzina ma już Darczyńcę.

Pan Marek (l.69)  przyjechał do Ameryki 20 lat temu i początkowo radził sobie dobrze w nowym życiu na emigracji.

Przez jakiś czas pracował w fabryce i jego zarobki wystarczały na godne życie. Niestety, po kilku latach panu Markowi przyszło mierzyć się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Diagnoza – rak krtani. Początkowo leczenie przyniosło rezultaty i chorobę udało się zwalczyć, jednak nowotwór powrócił. Pan Marek musiał poddać się operacji, po której pozostała mu uszkodzona krtań, przeszedł także kilka sesji naświetlania i chemioterapii.

Czytaj wiecej…

Rodzina S003 – Ta rodzina ma już Darczyńcę.

Pani Barbara (l.54) wychowuje dwójkę dzieci: Adama (l.18) i Weronikę (l.14).

Cała rodzina przechodzi obecnie przez trudny czas. Kilka miesięcy temu zakończyło się małżeństwo pani Barbary. Zarówno jej, jak i jej dzieciom ciężko pogodzić się z nową sytuacją w domu. Wszyscy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości, ale dotkliwie doświadczają tej zmiany. Na problemy emocjonalne nakładają się także kłopoty natury finansowej. Mąż wyprowadził się z domu kilka miesięcy temu i mimo że w dalszym ciągu opłaca rachunki, to pani Barbarze  trudno jest jej w tej chwili związać koniec z końcem i pokryć koszty życia codziennego.

Czytaj wiecej…