Witaj!

Cieszymy się, że razem z Nami chcesz zmieniać świat na lepsze! Dla rodziny, wiadomość, że znalazł się Darczyńca jest sygnałem: “Jesteście dla nas ważni”. Nie czekaj, dołącz do nas,JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO!Polonia pomaga Polonii – jak to działa?Najpierw zapoznaj się z historiami rodzin w tym rejonie. Gdy wybierzesz rodzinę, której chcesz pomóc, koniecznie wypełnij formularz znajdujący się pod opisem rodziny. W formularzu poprosimy Cię o podanie Twojego maila – otrzymasz na niego szczegółową listę potrzeb wybranej przez Ciebie rodziny. Poznaj historie rodzin w tym rejonie:

Rodzina L001 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę

Państwo Tana (l.38) i Jacek (l.37) byli kochającym się małżeństwem, dla których całym światem była piątka ich dzieci: Owen (l.7), Myles (l.5), Archer, (l.3), Violet (l.2) oraz Emma (4 miesiące).

Pan Jacek pracował jako strażak i sanitariusz. Całe swoje dorosłe życie poświęcił pomocy innym z oddaniem i odwagą wykonując swoją pracę. Na początku małżeństwa pani Tana pracowała jako pielęgniarka, ale marzeniem małżeństwa było mieć dużą rodzinę, więc w miarę gdy na świecie pojawiały się kolejne pociechy, zrezygnowała z pracy zawodowej, by móc zająć się dziećmi i oddać im swój czas i uwagę. Rodzina wiodła normalne życie a pan Jacek i pani Tana robili wszystko, by być jak najlepszymi rodzicami.

Czytaj wiecej…

Rodzina L002 –Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę

Pani Zuzanna (l. 65) zajmuje się swoją mamą Antoniną (l. 97). Wraz z nimi mieszka również syn pani Zuzanny, Kacper (l. 45).

Rodzina dawała sobie radę do momentu kiedy spadły na nią problemy natury medycznej. 10 lat temu pan Kacper nagle zachorował. Po rozległych badaniach okazało się, że zmaga się z poważną chorobą immunologiczną. Diagnoza ta na zawsze zmieniła życie pana Kacpra i jego rodziny. Dotąd podpora dla mamy i babci, aktywny zawodowo musiał dokonać, wielu zmian w swoim życiu i pracy zarobkowej. Problemy zdrowotne nie ominęły też pani Zuzanny i jej mamy. Pani Antoninia spędziła ponad trzy miesiące w szpitalu, gdzie poddana była zabiegom dializy i tracheotomii. Z racji swojego wieku i problemów medycznych wymaga stałej opieki. Pani Zuzanna, mimo iż sama przeszła zawał serca,  opiekowała się swoją mamą, a jednocześnie pracowała, by pomóc w utrzymaniu rodziny. Mimo starań, problemy zdrowotne rodziny sprawiły, że ich sytuacja finansowa bardzo się pogorszyła.

Czytaj wiecej…

Rodzina L003 –Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę

Pani Zofia (l.69) opiekuje się mężem Bolesławem (l.75), który od lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Pani Zofia z tęsknotą wspomina czasy, gdy ona oraz jej mąż prowadzili normalne życie. Pani Zofia zarabiała na życie sprzątając domki, natomiast pan Bolesław pracował w sklepie spożywczym. Ich zarobki pozwalały na skromne ale godne życie. W 2010 roku spokojne życie rodziny diametralnie zmienił wypadek, w którym poszkodowany został pan Bolesław. Młody człowiek, pod wpływem narkotyków, wjechał czołowo na pana Bolesława. Czytaj wiecej…

Rodzina L004 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę

Zuzia (l. 33) już od ośmiu lat, od czasu tragicznego wypadku na skutek którego została sparaliżowana, jest przykuta do łóżka.

Pomimo intensywnej rehabilitacji, którą przeszła po wypadku jej stan jest bardzo poważny i nawet odddychanie wspomagane jest aparaturą. Zuzia nie może samodzielnie funkcjonować i pomoc jest dla niej niezbędna. Po wypadku do Zuzi przyleciała z Polski jej mama, która przez cały okres rehabilitacji mieszkała z nią w ośrodku służąc pomocą, a po opuszczeniu ośrodka, dzięki ludziom dobrej woli, wprowadziła się razem z córką do malutkiego domku, gdzie do dziś otacza Zuzię bezustanną opieką.  Pani Zenobia z wykształcenia jest pielęgniarką i cały czas spędza u boku córki dbając o nią i pomagając jej w podstawowych czynnościach. Zuzia nie mogła liczyć na męża.

Czytaj wiecej…

Rodzina L005 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę

Pani Ania (l. 50)  jest mamą samotnie wychowującą 12-letnią córkę Julkę.

Kilka lat temu spokojne i szczęśliwe życie mamy i córki zakłóciły poważne problemy zdrowotne. Pani Ani przyszło zmierzyć się z poważną chorobą – nowotworem jajników. Wiadomość o chorobie była ogromnym ciosem dla rodziny, ale pani Ania nie poddała się. Podjęła walkę z nierównym przeciwnikiem. Długotrwałe leczenie przyniosło pozytywne rezultaty, rak był w remisji. Pani Ania, pełna radości, wróciła do swojego życia nie zaniedbując jednak regularnych badań, by mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Niestety trzy lata temu dowiedziała się, że rak powrócił. Od tej pory jej życie naznaczone jest ciągłą walką z chorobą. Pani Ania jest niesamowicie dzielną kobietą, nie poddaje się. Siłę do walki daje jej córka. Chce żyć dla Julki, chce być obecna w jej życiu i patrzeć jak dorasta. Niestety lekarze nie mają już leku, który mógłby pomóc pani Ani w leczniu.

Czytaj wiecej…

Rodzina L006 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę

Pani Małgosia (l.37) oraz pan Dominik (l.37) od 15 lat tworzą kochającą się rodzinę, a co najcenniejsze w ich życiu to piątka dzieci: Iwo (l.12), Dawid (l.9), Victoria (l.7), Grześ (l.5) oraz Piotruś (l. 2).

Pan Dominik pracuje w fabryce jako operator maszyn CNC, natomiast pani Małgosia dorabiała sprzątając biura wieczorami, ale gdy na świat przychodziły kolejne pociechy, musiała zrezygnować z pracy zawodowej by móc zająć się dziećmi i domem.

Czytaj wiecej…