Witaj!

Cieszymy się, że razem z Nami chcesz zmieniać świat na lepsze! Dla rodziny, wiadomość, że znalazł się Darczyńca jest sygnałem: “Jesteście dla nas ważni”. Nie czekaj, dołącz do nas,JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO!Polonia pomaga Polonii – jak to działa?Najpierw zapoznaj się z historiami rodzin w tym rejonie. Gdy wybierzesz rodzinę, której chcesz pomóc, koniecznie wypełnij formularz znajdujący się pod opisem rodziny. W formularzu poprosimy Cię o podanie Twojego maila – otrzymasz na niego szczegółową listę potrzeb wybranej przez Ciebie rodziny. Poznaj historie rodzin w tym rejonie:

Rodzina CH001 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę.

Pani Renata  (l.52) jest samotną mamą dwójki dzieci: syna, Nikola (l.16) oraz córki Lily (l.12).

Pani Renata przez 20 lat była związana z mężczyzną, z którym założyła rodzinę. Partner pani Renaty nie chciał podjąć decyzji o ślubie, po latach okazało się, że w jego życiu była jeszcze inna kobieta. Związek pani Renaty nigdy nie był łatwy. Od początku jej partner znęcał się psychicznie i fizycznie nad nią a potem rownież i dziećmi. W domu nie ustawała agresja i groźby.  Pierwszy raz pani Renata została pobita kiedy była w ciąży z synem. Przemoc nie ominęła także dzieci. Jej córka po raz pierwszy doświadczyła przemocy fizycznej w wieku 6 lat.

Czytaj wiecej…

Rodzina CH002.

Pani Maria (l.45) jest samotną kobietą, która po ukończeniu studiów pielęgniarskich oraz dwuletniej praktyce w Polsce, postanowiła przyjechać do Chicago.

Jej marzeniem było pracować w wyuczonym zawodzie i pomagać ludziom w cierpieniu.

Niestety jej plany szybko legły w gruzach po niespodziewanej diagnozie lekarskiej. W roku 2014 u pani Marii stwierdzono raka piersi. Po długim i bolesnym leczeniu, pani Maria pokonała chorobę. Niestety niedługo było dane jej cieszyć się dobrym zdrowiem. Wkrócte choroba powróciła ze zdwojoną siłą. Rak zaatakował kości, koncentrując się w obrębie kręgosłupa.

Czytaj wiecej…

Rodzina CH003 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę.

Pani Monika (l.39) samotnie wychowuje dwie córki: Wiktorię (l.9) i Natalię (l.7).

Pierwszy mąż pani Moniki, tata Wiktorii, zginął w wypadku samochodowym. Był to bardzo ciężki czas dla rodziny, która oprócz starty bliskiej osoby musiała się zmagać z problemami fianasowymi. Po śmierci męża pani Monika została bez środków do życia.  Po jakimś czasie pani Monika poznała mężczyznę, z którym związała swoje życie. Czuła, że po ciężkich przeżyciach znów uśmiechnął się do niej los. Wkrótce na świecie pojawiła się Natalka.  I to wtedy sytuacja rodzinna zaczęła się zmieniać. Partner pani Moniki bardzo się zmienił. Zaczął ją mocno kontrolować. Ograniczał jej możliwości wyjścia z domu i tylko czasami pozwalał na krótkie spacery z dziećmi to parku.

Zobacz wiecej…

Rodzina CH004- Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę.

Pan Roman (l. 72) żyje samotnie w maleńkim mieszkanku, które niedawno kupił dzięki pomocy przyjaciół.

Od 25 lat zmaga się z cukrzycą i związanymi z tym problemami zdrowotnymi. Dużym obciążeniem dla zdrowia pana Romana były problemy z żyłami i krążeniem krwi w nogach. W związku z tym pan Roman starał się jak najbardziej dbać o swoje zdrowie, jednak w wyniku zaniedbań i zakłóceń w pracy szpitali podczas pandemii, w ciągu jednego roku stracił jedną, a potem drugą nogę.

Czytaj wiecej…

Rodzina CH005 – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę.

Pani Klaudia (l.51) sama wychowuje synka Antosia (l.9).

Pani Klaudia to bardzo sympatyczna kobieta, która do USA przyleciała w odwiedziny do swojej siostry. Niedługo po przylocie siostra zdecydowala się wyjechać do Anglii, a pani Klaudia postanowiła zostać i spróbować życia w Ameryce, ponieważ w Polsce, pomimo wielu prac których się podejmowała, nie widziała dla siebie perspektyw na przyszłość.

Czytaj wiecej…

Rodzina CH006. – Ta rodzina ma już swojego Darczyńcę

Pani Ania (l.49) wychowuje dwie córki; Wiktorię (l.19) i Vanessę (l.16). Wszystkie trzy mieszkają w domu pani Józefy (l.74), mamy Pani Ani.

Cała rodzina wiodła szczęśliwe i dostatnie życie do momentu, gdy pięć lat temu nagle zmarł mąż pani Anny, pan Marek. Jego odejście było ogromnym dramatem dla rodziny. Chociaż nie było im łatwo, pani Ania i jej córki starały się sobie jak najlepiej poradzić w nowej sytuacji. Pani Ania bardzo dużo pracowała, by utrzymać rodzinę, a jej mama pomagała w opiece nad dziewczynkami. Niestety w sierpniu tego rodzinie przyszło zmierzyć się z kolejną tragedią. Pani Ania została ciężko poparzona. W szpitalu przeszła kilka poważnych operacji przeszczepu skóry.

Czytaj wiecej…

Rodzina CH007.

Pan Artur (l.60) od lat opiekuje sie swoimi rodzicami – panią Bożeną (l.85) i panem Tadeuszem (l.87).               

Do niedawna rodzina dobrze sobie radziła mimo chorób z jakimi wszyscy się borykają. Pan Artur, pracował jako stolarz i zapewniał sobie i rodzicom niezbędne środki do utrzymania, jednocześnie wspierając swoich rodziców w życiu codziennym. Rodzice pana Artura, z uwagi na swój wiek i stan zdrowia, już od dłuższego czasu wymagają opieki. Pani Bożena porusza się tylko przy pomocy chodzika i tylko do łazienki. Zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi. Jest po operacji wymiany biodra, po przebytej chorobie raka okrężnicy i ma wstawiony rozruszniku serca. Ponieważ głównie leży nabawiła się też dużych odleżyn. Problemy natury medycznej nie ominęły też pana Tadeusza. Tata pana Artura jest po pięciu zawałach, zmaga się z nadciśnieniem, chorym sercem i słabymi płucami po przebytym Covidzie. Mimo to to właśnie pan Tadeusz zajmował się żoną w ciągu dnia, kiedy syn był w pracy.

Czytaj wiecej…